Jste au-pair a chcete se pohodlně přepravovat? Jaké „vozítko“ je nejpohodlnější?

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Co si budeme povídat. Jezdit v opačném pruhu, než je to u nás, není vůbec snadné.

Co si budeme povídat. Jezdit v opačném pruhu, než je to u nás, není vůbec snadné. Naučit se nebýt roztržitá, nedělat si vrásky z toho, když přijíždí jiné vozidlo z pruhu, na který jste zvyklá z domu atd… Nejen žít, ale i řídit v Anglii se musí naučit každý, kdo chce být skutečně mobilní.

Jak se vám bude jezdit nejpohodlněji

Jste-au-pair-a-chcete-se-pohodlne-prepravovat?-Jake-Možností je několik. Samozřejmě, velkou a nejpodstatnější roli hrají sponzoři, neboli rodina, ve které žijete. Někteří jsou ochotní svěřit vám osobní automobil, někteří jsou skromnější a nabídnou vám je klasické kolo, nebo příspěvek na MHD po Manchestru.

Hodně holek dostane k dispozici skůtr. Pokud patříte mezi ně, budete si na něj muset zvyknout, chcete-li se s ním v pořádku přepravovat. Často je skůtr mnohem citlivější, než klasický automobil.

Máte strach? Nezoufejte, pokud chcete jezdit levně, spolehlivě a po svém, zkuste navrhnout koupi elektrického kola.

Skůtr je docela divoký

Plyn a celkové řazení některých skůtrů je skutečně živé. Stačí malé pootočení plynem a jedete po zadním kole. Pokud se chcete vyhnout podobným adrenalinovým zážitkům a přesto nejezdit jen na vlastní sílu, výborně vám poslouží kolo s elektrickým pohonem.

Když chcete, zapnete si pohon a nemusíte „dřít“ do velkého kopce, ale když chcete, můžete šlapat jen tak, sama. Vynikající je, že se dobije za pár hodin, takže je přes noc připraveno k další rychlé a svižné vyjížďce kamkoli potřebujete. Neohrožuje ho ani počasí, nevadí, když zaprší, nebo bude sněžit.

Kola s elektrickou baterií skvěle pomůžou při přemisťování se na hlídání, do školy nebo do knihovny či cleaning. Zkuste navrhnout tuhle levnou variantu, třeba vám ji vaše rodina ráda pořídí. I když jsou počáteční náklady vyšší, s ubýhajícím časem a proježděnými kilometry se investice zaručeně vrátí.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: