Řidičský průkaz pro Velkou Británii

Přečti si další tipy z kategorie Pro řidiče

Kdy je nutné vyměnit si řidičský průkaz a jak dlouho je povoleno legálně řídit automobil ve Velké Británii?

Naše tipy připravujeme na základě našich zkušeností s hledáním práce v Manchesteru.

Jestliže ses stal rezidentem (bydlíš a pracuješ ve Velké Británii) můžeš používat svůj řidičský průkaz vydaný v jedné ze zemí EC/EEA (Česká Republika, Rakousko, Německo, Kypr, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Litva, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Luxemburg, Malta, Holandsko, Norsko, Rumunsko, Portugalsko, Polsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie).

Automobil, motocykl


Řidiči s řidičským průkazem ze země EC/EEA mohou požívat tento průkaz do svých 70 let věku na území Velké Británie. Ve věku 70 let je nutné zažádat o nový řidičský průkaz.

Nákladní vůz, autobus, minibus


Držitelé těchto řidičských průkazů mohou řídit na EC/EEA řidičský průkaz do 45 let věku. Mezi 45 a 65 lety je to pouze 5 let od doby, kdy se staneš rezidentem Velké Británie. Po 66 roku věku je tato doba pouze 12 měsíců, pak je nutné vyměnit řidičský průkaz za britský.

Jak zažádat o výměnu řidičského průkazu za britský?


Stačí vyplnit formulář D1 a zaslat na adresu uvedenou na formuláři společně s jednou pasovou fotografií, poplatkem za výměnu a starým ale platným řidičským průkazem. Britský řidičák bude vyřízen do 3 týdnů od doby převzetí formuláře. Do té doby můžeš řídit na území zemí EC/EEA na counterpart driving licence o které si musíš zažádat na dopravním úřadě DVLA nebo formulářem.

Chcete se dozvědět více informací? Přihlašte se do našeho bezplatného e-mailového kurzu nebo nás kontaktujte.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Pro řidiče.

Naplánuj si cestu: