Jsi zde:  Huradosveta.cz > Au-pair


Co čekat od rodiny, když pracuješ jako au-pair

Přečti si další tipy z kategorie Au-pair

Jaké jsou zkušenosti studentek a dívek s au-pair?

Tyto tipy připravujeme na základě více než sedmi let zkušeností, které máme s hledáním práce v Manchesteru pro naše zákazníky.

Nedoceněná práce


Zkušenost je to výborná, někdy rodiny berou své au-pair na dovolené po celém světě a děti nemusí být vždy tak hrozné. Je ale nutné počítat s tím, že práce au-pair bývá nedoceněná. Hostitelské rodiny mají tendence přidávat své au-pair práci, protože mají dojem, že sedí celé dny doma a mají spoustu volného času.

Limitovaná angličtina


Angličtina se v tomto prostředí rychle zlepšuje, ale je obtížné dostat se na lepší úroveň. To je způsobeno limitovaným slovníkem dětí, o které se au-pair stará a velkým rozdílem ve znalostí jazyka mezi au-pair a rodiči. Výbornou kombinací je au-pair a víkendová práce v baru nebo restauraci. Někdy se dají navštěvovat odpolední nebo večerní kurzy angličtiny na jazykové škole.

Samota a přátelství


Rodiče ne vždy projevují zájem o to, odkud jejich au-pair pochází nebo se nemusí spolu bavit skoro vůbec. Především je to z důvodu velkého rozdílu ve znalosti angličtiny mezi au-pair a rodiči, tím může vznikat pocit samoty. Na druhou stranu se au-pair v jedné oblasti znají mezi sebou a mohou se i pravidelně scházet.

Rozdílné zvyklosti


Velká Británie je multikulturní země. Tím může docházet k tomu, že se česká au-pair dostane do rodiny, která vyznává jiné náboženství a praktikuje jiné zvyklosti. Je pro to nutné, aby au-pair znala svou hostitelskou rodinu ještě před tím, než se k nim nastěhuje.

Výborná zkušenost


Ať jsou zkušenosti předešlých au-pair a názory lidí jakékoliv, jde o výbornou příležitost vyzkoušet si život v cizí zemi, poznat jinou kulturu, přivydělat si kapesné a zlepšit svou angličtinu.

Chceš také pracovat v zahraničí? Přihlaš se do našeho bezplatného e-mailového kurzu nebo nás kontaktuj se svými dotazy.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Au-pair.

Naplánuj si cestu: