MHD v Manchesteru

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

V Manchesteru metro nejezdí. Metrolink je obdoba tramvaje, nadzemky. Autobusy nejsou zrovna nejspolehlivější dopravní prostředek. 

Metrolink

Nevím jak jiná města v Anglii, ale noční cestování po městě je mi stále trnem v oku, respektive není, protože nic nejezdí. Nočních spojů je málo a jezdí pouze v pátek a sobotu. Poslední spoje většinou končí ve 23.30 a kdo to nestihne, má prostě smůlu. V takovém případě se to řeší koupi jízdního kola. Londýn tuto neduhu zvládá na výbornou.metrolink

V Manchesteru metro nejezdí. Metrolink je obdoba tramvaje, nadzemky. Například lístek ze zastávky Sale do centra

Manchesteru Piccadilli ve špičce stojí 5.40 a mimo špičku 3.60. Špička je ráno od otevření do 9.30, po zbytek dne je mimo špičku.

 

Autobus

Nejsou zrovna nejspolehlivější dopravní prostředek. Jen na jihu Manchesteru provozuje svůj servis asi 7 společností, kde si musíš koupit lístek u každé společnosti zvlášť a nebo denní lístek, day ticket for any buses, který je platný pro všechny společnosti, v praxi je platný však maximálně pro dvě z nich.

Lístky se kupují při vstupu do autobusu přímo u řidiče. Týdenní lístek stojí od 7 liber do 12 v závislosti na množství
autobusů, které společnost provozuje.double decker

Jen málo zastávek je vybavených jízdním řádem. Na jízdní řády se nedá spoléhat kvůli hustému provozu na silnicích. Proto nejsnazší dopravou je Metrolink. Autobus zastavuje pouze na znamení. Kdysi se mi stalo, že po půlhodinovém čekání mě autobus minul a to jsem stál na zastávce tak, že mě nešlo přehlednout.

Po další hodině čekání se ke mně naštěstí připojil další cestující, takže jsem se dostal do stanice úspěšně. Na autobus stačí mávnout a při výstupu zmáčknout tlačítko, zvonek na řidiče. V centru centru Manchesteru jezdí speciální autobusy, které jsou zcela zdarma (Metroshuttle).

Nejvíce však používám server pro plánování dopravy www.tfgm.com pak klikni na Journey Planning.

 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: