Jak skvěle se dají strávit Velikonoce v Anglii

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Ať už ve Velké Británii pracujete, studujete, nebo děláte obojí, jakékoli svátky jsou příležitostí k setkání se s krajany, kteří neodjíždějí do Čech, na Moravu a Slovensko za svými rodinami. A právě nyní, o Velikonocích zůstává spousta našinců v Anglii. Přece jen, Vánoce byly nedávno a za chvíli přijde letní dovolená…

A právě to, jak strávíme Velikonoce “po anglicko-česku“ jsme řešili s kamarádkou Zuzkou žijící poblíž a dvěmi dalšími spolužáky a spolužačkami ze školy už pár týdnů před Velikonocemi. Nikdo z nás nejel do Čech a tak nás čekaly sváteční jarní dny ve Velké Británii.

Tradice je potřeba dodržovat

Abychom nebyli zahanbeni, všichni jsme poctivě nakoupili laskominy pro děti i dospělé do rodin, ve kterých jsme žili. I kluci, kteří pracovali jako zahradníci, se rozhodli, že dají maličkost rodinám, v nichž se starali o zahrady a které k nim byly vždy milé a vstřícné.

Připravili jsme ale něco i pro sebe. Kluci se domluvili, že seženou karabáče, aby nás mohli vymrskat a my nakoupily čokoládové vajíčka. Byly trochu jiné, než naše… nesehnaly jsme typicky velikonoční obal a hlavně byly obří! A aby klukům nebylo líto, že nedostali klasiku, vařené, obarvené vajíčka, se Zuzkou jsme se rozhodly jim nějaké udělat.

Ve spíži jsme vydolovaly červenou řepu, oloupaly pár cibulí a slupky smíchaly s černým čajem. Zelenou barvu jsme získaly díky špenátu a pro žlutou nám Kate poradila kari koření. Vše jsme připravovaly, když byla moje rodina doma, takže nechybělo nadšení a zájem “našich“ malých kluků.

Chtěly jsme upéct i mazanec, ale nakonec jsme se neodhodlaly kvůli obavám z mouky a kvasnic.

Než se úplně setmí

Pro děti i dospělé jsme po zahradě zastrkaly balíčky s překvapením od Velikonočního zajíce. Vypadalo to, že bude pěkný déšť, proto ty sáčky… Rozloučily jsme se a vyrazily k Zuzce, která měla své samostatné bydlení v maličkém domečku u rodiny, kde žila. I u nich jsme ještě rozmístily po zahradě dobroty od Velikonočního zajíce. 

Pak přijely zbývající dvě kamarádky ze školy, vyprávěly a smály jsme se do pozdních nočních hodin a usínaly s těšením se na ráno, kdy měli dorazit kluci s pomlázkami.

Velikonoční neděle vs. Velikonoční pondělí

Ač byla neděle, přijeli nás kluci vymrskat. Jenže neměli pomlázky, čímž nás docela zklamali. Prý nesehnali proutí… Troufale je nahradili vařechami! Každý i tak dostal výslužku a ani nevím, jestli udělaly větší radost obrovské  čokoládové vajíčka, nebo ty pečlivě doma barvené. S chutí jsme je jedli nakonec všichni.

Velikonoce jsme si skvěle užili, vyrazili jsme do města, pak do nedalekého lesa a domů jsme se vrátili až k večeru.

I já dostala od Velikonočního zajíce něco! V celofánu zabalený krásný růžový hrnek se žlutým kuřátkem z každé strany a v něm středně velké čokoládové vajíčko s obalem úplně stejným, jako byl hrníček.

Prožijte v Anglii také krásné a veselé Velikonoce!

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: