Anglie má kavárnu, ve které se platí za strávený čas a ne to, co si objednáte

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

No nezní to neuvěřitelně? Vstoupíte do kavárny a nemusíte hledat ceny nápojů a jídla. Vše je gratis! Platit totiž budete za čas, který tam strávíte a nikoli za to, co zkonzumujete.

Právě takovouto velmi netradiční kavárnu otevřeli v Londýně. I když to budou mít třeba lidé žijící v Manchestru trochu z ruky, jistě si ji můžou přidat do seznamu zajímavých míst, které navštívit, až pojedou do Londýna. A kde ji přesně najdete? Adresa je 388 Old Street, Londýn.Ziferblat kavárna Londýn

Podobné kavárny již fungují v Rusku, odkud pochází jejich zakladatel, řetězec Ziferblat. Název je skutečně výstižný, v překladu znamená Ciferník.

Na obrázku je fotografie přímo z této kavárny v Londýně.

Co zde najdete

Potěšeni nebudou milovníci piva (i když našinci žijící v UK místní pivo bez pěny moc nemusí), lihovin ani různých specialit co se jídla týče. Kouzlo Ziferblatu je v jednoduchosti a příjemném prostředí. K pití si můžete objednat nealko, kávu a čaj. Kávu nebo čaj si můžete uvařit sami, budete-li chtít. Z jídla dostanete různé sušenky, ovoce a zeleninu. V kuchyňce si můžete připravit své svačiny, bagety, něco rychlého k zakousnutí.

Pokud se vám to zdá málo, jistě změníte názor, když pochopíte princip, na kterém kavárna funguje. Nabídne návštěvníkům prostředí, do kterého se budou rádi vracet, budou se zde scházet třeba přátelé krajané, kterých v Anglii stále přibývá, aby si popovídali, stejně tak ti, kdo chtějí pracovat, mailovat, číst si a dát si u toho lahodnou kávu či čaj.

Sledujte ručičky

Při vstupu do londýnského Ziferblatu dostane host budík, na kterém bude čas příchodu. Při odchodu číšník zkontroluje časový posun a host zaplatí. Zajímá vás cena tohoto nevšedního “zboží“? Jsou to přibližně tři pence neboli korunu za minutu. Ve špičce může být cena vyšší, někdy se platí více za první hodinu, další hodiny jsou levnější.

Popřejme této jistě příjemné kavárně úspěšný start a vám dobrý pocit z posezení, jestli se v ní třeba po práci zastavíte.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: