Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Pracujících v Británii stále přibývá, skvělá zpráva

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Nezaměstnanost mladistvých mezi 16 až 24 lety věku je 4,3%.

Dneska ráno mě zaujala mapka nezaměstnanosti v UK. Jakmile jsem  jí otevřel, hledal jsem přirozeně město Manchester a porovnával s jinými regiony v Británii.nezaměstnanost mladiství uk

Našel jsem si zajímavou statistiku. Pracovní trh mě vždycky zajímal. Nezaměstnanost mladistvých mezi 16 až 24 lety věku je 4,3 procenta.

Vypočítáno podle toho, kolik z nich pobírá nějaké příspěvky.  Je to docela nízké číslo, za což jsem moc rád.

I kdyby bylo dvakrát vyšší, není to tak hrozné, v porovnání například se Španělskem, Řeckem nebo Itálií, kde nezaměstnanost mladistvých je mezi 25 a 50 procenty. Celková nezaměstnanost v Británii klesla na úžasných 7,6 procenta. V České Republice je momentálně také 7,6 procenta s odvoláním na sever Kurzy.cz.

Trochu se mi tomu nechce věřit, ale statistiky nikdy nelžou :-)

Hledáte práce? Vyhněte se těmto chybám>>

Churchill jednou řekl: „věřím pouze v ty statistiky, které jsem sám zfalšoval“. Nebo tak nějak to bylo. Takže teď babo raď. Tyto čísla jsou moc hezké, jen si myslím, že nejsou objektivní.

Není tam zahrnuto třeba, jestli pracující pracují na plný úvazek, kolik z nich má minimální mzdy, kolik vydělají, jestli nežijí na pokraji chudoby a podobně. Věřím však, že se situace zlepšuje, nebo jen klid před bouří?

Zde je zmiňovaná mapka>>

 Hezký den.

 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: