Anglie si umí příchod jara užít, nechte se vtáhnout do děje

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Jestli se nemůžete dočkat léta, jistě vás těší každý teplý, jarní den, kdy můžete na procházku městem, sednout si do parku, nebo poblíž rybníku, kde budete sledovat krásné kačeny a poslouchat zurčení vody.

Možná jste do Británie přicestovali za prací před pár týdny, nebo na podzim, a tak zatím nevíte, jak kouzelné jaro se dá v Anglii prožít.

Anglie si umi uzit prochod jara

V Anglii s příchodem jara ožívá venkovní společenské dění, jsou pořádány nejrůznější trhy, na kterých se prodávají a představují farmářské výroby, služby. Na trzích můžete narazit i na bohatou nabídku zahradnických potřeb, květin a ozdob pojících se k jaru a Velikonocím. Jste-li zvyklí z Čech zdobit si svůj domov vajíčky, kuřátky a pentlemi, třeba právě zde nakoupíte krásné dekorace, kterými si vyzdobíte svůj pokoj, nebo byt ve Velké Británii.

Stačí, když projdete program vašeho města, nebo nejbližšího většího zahradnictví či zahradnického centra a záhy zjistíte, že se také můžete zúčastnit něčeho podobného.

Zábava pro děti i vytoužený relax po práci

Ať už v Británii klasicky pracujete, jste přivydělávající si student, anebo au-pair starající se o pár neposedných dětí, v areálu zahradního centra si najde své každý. Angličtí prodejci jsou tak velkorysí, že své zahradní centra pojímají trochu jako místa k relaxaci a odpočinku a tak nezřídka narazíte na takové, kde se v rybníčku prohánějí kačeři, tu a tam se najde labuť, nechybí ryby a nádherné květinové výzdoby. A samozřejmě lavičky, abyste se mohli posadit.

 

O Anglie si umi uzit prochod jaravíkendech či předem avízovaných dnech je možné nakrmit i jiné zvířata. Často spojí zahradní a farmářské společnosti své síly v jedno a uspořádají pro veřejnost prodejně - zábavné akce, na kterých jsou i různé domácí zvířata, jako kůzlátka, jehňátka, hříbátka a jiné. Můžete tak skvěle zabavit děti, máte-li babysitting a pozvat třeba i kamarádku a užít si krásný jarní den.

Někdy se zde i griluje, děti můžou soutěžit, ochutnávají se po domácku dělané sýry, mléčné nápoje… Pořadatelé myslí i na dostatek místa k sezení, různé druhy občerstvení, co se jídla i pití týká, a to jak pro ty, co mají rádi maso, tak pro ty, kteří raději jídlo vegetariánské.  

 

Podaří-li se vám na podobnou akci dostat, nebo je-li ve vašem okolí zahradní centrum s venkovním areálem, využijte toho a navštěvujte jej klidně denně. Zavírají poměrně pozdě, je v nich kouzelně a můžou se tak stát příjemným zpříjemněním všedních dnů.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: