Co se mi líbí na Angličanech, neumíme nabídnout druhým

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

To, co se mi nejvíce líbí na Angličanech je, jak mě berou, nevadí jim můj akcent, nevadí jim mé zvyky, nevadí jim, že jsem odjinud a nevadí jim ani jiné náboženství. Nevadí jim minulost, berou člověka, jaký je.

To, co se mi nejvíce líbí na Angličanech je, jak mě berou, nevadí jim můj akcent, nevadí jim mé zvyky, nevadí jim, že jsem odjinud a nevadí jim ani jiné náboženství. Nevadí jim minulost, berou člověka, jaký je.

office v AngliiTak přesně to nám vadí na lidech z jiné země, přesně to nám vadí na přistěhovalcích, přesně to nám vadí na lidech z jiných zemí.

Jsme země, která je malá. Česká Republika je malá země uprostřed Evropy s velkými předsudky, většími než celé Německo.

Jak Británie pomáhá uprchlíkům >>

Neříkám, že jsem pro to, abychom otevřeli bezhlavě hranice a pomáhali všem, kdo se k nám dostane, to není v našich silách, jen chci poukázat na to, že bychom neměli být tak uzavření. Nemluvím o sociálních dávkách, ale o postoji k ostatním lidem, kteří jsou „jiní“ než já nebo ty.

Vím, muslimové mohou být netolerantní vůči křesťanům. Vím, muslimové si nemusí vážit pomoci. Vím, muslimové si neuklízejí po sobě. Vím, muslimů může být na naší malou Evropu za chvíli hodně.

Pro srovnání, mnoho Čechů, Slováků, Poláků pracuje jen tolik, aby tady v Anglii dostali sociální dávky. Ano, slyšíš dobře, i Čechů. Nebudou pracovat víc, nevyplatilo by se jim to, dostali by méně na dávkách.

Divoká příroda, jezero, malebné městečko. To je výlet do Lake District >>

Jde mi o to, že veškerý ten ruch, který to u nás v ČR doprovází, ukazuje na malost člověka. Neschopnost pochopit něco nebo někoho jiného. Možná jde o příliš velké ego? Možná.

kniha kavárna AnglieJe to strach převlečený za agresi a panika za pocit bezmoci. Nejednejme z pozice strachu, kdy jen reagujeme negativně na problém. Jednejme z pozice znalosti, porozumění, nechme ego stranou a podívejme se na přistěhovalce jako na lidské bytosti, ne jako na škůdce.

Toho, koho tady musíme především překonat, jsme my sami. Jakýkoliv názor, pozitivní nebo negativní, je pouze našim vlastním zrcadlem. Dnes to jsou migranti, zítra to bude tvůj šéf v práci, rodič, prodavačka v obchodě, nebo tvůj učitel, na kterého budeš mít vztek.

Co se mi líbí na Británii >>

Názory, vztek a hořkost nosíme jen v sobě, nikdo nám je do hlavy nedal a nemůže ani vzít, jen my sami. Využij této situace a povznes se nad to, co vidíš v médiích. Všimli jste si, že nenávist roste s tím, jak se posunujeme na mapě do východní Evropy? Je to jen náhoda? Nevím, jen jsem si toho všimnul.

To, co se mi líbí na anglické kultuře je, že mě berou, jaký jsem. Nevadí jim můj akcent, mé jiné zvyky nebo má vizáž. Prostě oni ten „problém“ v sobě nemají.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: