Chcete v něčem setrvat a nedaří se? Vzdáte se rychle? Bojujte až do konce.
Mezi ušima máme hlavu, ve které nosíme mozek neuvěřitelných sil. Je to nástroj, který je vědecky skoro neprozkoumaný a řídí náš život. Nebo se nám to jen zdá, že nás řídí? Nemůžeme nic dělat? Určitě ne.
Podle studie z roku 2010 je ve vesmíru 300 biliard hvězd (jen v naší galaxii, Mléčné dráze, jich je přibližně 300 miliard, +-100 milirad). V mozku je mezi 50 a 100 miliardy nervových zakončení. Myšlenka je skoro milionkrát rychlejší než zvuk. Vesmír i lidský mozek mají mnoho společného, svou funkčností jsou fascinující a obě věci mají společné také to, že nic moc o nich nevíme. Mozek je nejdokonalejší elektronické zařízení ve vesmíru, které je nám známé.
Naše vědy jsou teprve na začátku velkého poznání.
Chtěl bych se ale zaměřit na lidský mozek, podvědomí, mysl a jakou spojitost má naše počínání, na základě čeho se rozhodujeme a co nás řídí.
Jednou z nejběžnějších příčin neúspěchu je zvyk vzdát se, když člověka potká dočasná porážka. Může jít o hledání práce. Vezměte si, že hledáte zaměstnání, nemusíte hledat práci hned v Anglii, ale třeba doma. Chvíli to zkoušíte, rozešlete 200 životopisů, emailů, projdete několik pracovních pohovorů a práce stále nikde. Nikdo nevolá, je to mrtvé, říkáte si. Necháte toho, nebo vezmete práci, kterou vám dohodí kamarád nebo známá v supermarketu, přitom práce je u nás i v zahraničí dostatek, když člověk vytrvá.
Říkáte si, že to stejně nemělo smysl. Snažíte se uchlácholit, přesvědčit se, že jste udělali dobře. Jestli se vám něco podobného stalo, položili jste si otázku, jestli vám práce neutekla před nosem? Jestli jste udělali opravdu vše? Nevzdali jste se předčasně? Já jsem hledal práci v pojišťovně po příjezdu do Anglie přibližně rok a půl, možná déle. Chtěl jsem se na to vykašlat, ale věděl jsem, že taková práce samozřejmě existuje a jen čeká, kdy na ní narazím. Někdo by řekl štěstí, já říkám, že bez toho, aniž bych šel štěstí naproti, nestalo by se to.
Může jít ale o cokoli jiného v životě. Dobrou zprávou je, že jde pouze o zvyk a se zvyky se dá pracovat, upravovat je nebo je úplně odstranit. Dalším hnacím faktorem je obrázek toho, co chceme v životě dokázat. Tento obrázek si každý z nás uchovává ve své mysli, aniž bychom si toho všímali.
Náš mozek reaguje na podněty spojené s obrazy a tím nedůležitějším obrazem ze všech je právě ten, který své mysli nabízíme my sami. Výhodou je, že tento obrázek si můžeme vytvořit úplně podle svých představ a snů a podle toho pak naše podvědomí začne konat.
Přejete si být bohatou osobou, nejen finanční, ale také spirituálně, chcete mít zdravé tělo a být emočně vyrovnaný nebo vyrovnaná? Představte si sami sebe, se svými cíli v blízké budoucnosti, sžijte se s touto osobou, noste tento obrázek ve své mysli, pravidelně si ho přehrávejte a uvidíte, že vaše reakce a později i činy, dáte-li jim šanci, se začnou měnit a přibližovat se k tomuto vašemu obrazu.
Neříká se totiž nadarmo “přizpůsobit k obrazu svému”. Tohle má ale i svou zápornou stránku. Když se uvidíte jako osoba, která žije v chudobě, nedaří se ji, má nadváhu, je nespokojená a podobně, pak i tohle se vám začne naplňovat.
Adam Wojnar
Líbí se ti článek? Podpoř nás:
Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.