Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Práce je dostatek

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Mluvíte obstojně německy nebo anglicky? Ze zahraničí hlásí nedostatek kvalifikovaných pracovníků!

Německo stále potřebuje kvalifikované pracovníky ze zahraničí. Skoro pro všechny pracovní pozice v Německu je ovšem nutná němčina. To samé platí také o Británii a angličtině.Job Centre Deutchland Německo práce

Podle deníku Novinky.cz Německé stále potřebuje německy mluvící kvalifikovanou sílu.

Od úplných otevření hranic a pracovního trhu s Německém této možnosti vyučilo přibližně jen 10 000 Čechů. Podle německého statistického úřadu je v Německu jen něco přes 27tis českých pracovníků.

V Británii je situace trošku jiná. Zřejmě je to tím, že se hranice a pracovní trh úplně otevřel již v toce 2004. Británie uvádí, že otevření pracovního trhu využilo přibližně 50tis až 60tis Čechů, což je přibližně dvojnásobek oproti německým kolegům.  Podle mých osobních zkušeností to v Británii zase zřejmě vypadá lépe s prací pro nekvalifikovanou sílu.

Jen za posledních několik týdnů přijelo do Manchesteru přes naší agenturu více než 10 uchazečů o tamní nekvalifikovanou práci a pracovat začali přibližně během deseti dnů až dvou týdnů. To mi potvrzuji, že v Anglii je stále dost práce, ale bez angličtiny se člověk neobejde.

Jestli máte svůj příběh z Německa nebo jiné země, o který byste se chtěli podělit, napište mi na adam.wojnar@huradosveta.cz. Budu se těšit na Vaše příspěvky :-)

 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: