Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Videoblog: Proč jsem odjel a co motivuje vás?

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Do Anglie jsem se přistěhoval už v roce 2004, když vše okolo práce, úřadu, banky a bydlení připomínalo Divoký Západ, kde bez jednohou nedostanete druhé. Abych byl konkrétní, kdysi bez NIN jste nedostali účet v bance, bez účtu v bance a NIN zase zaměstnání a abyste měli NIN, museli jste pracovat a pak jste si mohli najít střechu nad hlavou. Jednoduché :-) Dnes je situace úplně jiná a získané zkušenosti jsou k nezaplacení.

Důvodem, aby člověk začal vůbec přemýšlet nad změnou obecně, bývá nějaká změna v životě. Nebo také dobrá zkušenost druhých. Ta probudí to, co je ve vás ukryto. Probudí touhu po něčem novém, lepším, touhu po poznání.

Mně osobně zahraničí vždy přitahovalo jako magnet. Pověstná vůně dálek, vyzkoušet něco nového a poznání něčeho neznámého ve mě probouzí energii a chuť k životu.

Váš důvod, proč se chystáte na cestu do Británie, může být jakýkoliv. Nejčastěji to však je chuť naučit se anglicky, poznat rozdílnou kulturu, zvýšit životní úroveň, vydělat si peníze, osamostatnit se, vyzkoušet něco nového nebo třeba vykročit z davu.

Já vás mohu ujistit, že když budete provádět vše, jak je zde uvedeno, nejen si ušetříte spoustu trápení, které život v cizí zemi může přinést, ale také celý proces velmi urychlíte a dokonce můžete předstihnout i ty, kteří se po několika letech strávených v Británii nemohou stále hnout z místa a potácejí se v kruhu, jako by přijeli teprve nedávno. 

Důvodem, proč tomu tak u spousty lidí je, není to, že by neměli touhu splnit
si své cíle a zařídit si
život podle svého, ale je to tím, že jim chybí struktura, plán, cíl, akce a především vůle vytrvat v tom, do čeho se pustili. Jde o překonání těžké doby, kdy se vám nic nechce a nehýbete se z místa. Mám pro vás ale dobrou zprávu, toto období netrvá věčně a dá se s tím něco dělat. 

Když jsem začínal v Británii, pamatuji si, že jsem měl potíže s jazykem, nemohl jsem se prosadit, chodíval jsem domů s pocitem jakési vyprahlosti, protože jsem dělal práci, která mě nebavila. Člověk má pak pocit, že důvod, proč odjel do jiné země, postrádá smysl. V této době jsem měl jen lepší základy angličtiny a práci jsem si nemohl vybírat. Jsem jedním z těch, pro které je to, co v životě dělají a kde pracují, velmi důležité, dokonce důležitějsí než samotný výdělek.

Než se mi dostaly do ruky publikace předních světových odborníků na téma úspěchu v životě, psychologie a financí, nevěděl jsem, že dělám spoustu věcí špatně. Nevěděl jsem, že je možnost jakéhosi výběru, možnost upravit si svou budoucnost. Měl jsem do té doby špatné návyky, neměl určeno, co chci v životě dokázat, a už vůbec jsem nevěděl jak.

Pro to, abych napsal tento eBook, jsem se inspiroval vlastními zkušenostmi s lidmi, kteří žijí nebo žili v zahraničí. Proč někteří nedělají to, o čem vědí, že je pro ně a jejich budoucnost dobré? Proč spousta z nich leží doma na sedačce a jen mluví o tom, že někdy vyjedou za zahraničí a zkusí tam štěstí? Většinou za tím stojí lenost, nepřipravenost a představa, co všechno je na cestě čeká. Tito lidé nevědí, kam jdou, a vzdávají se, když přijdou první nesnáze. To je důvod, proč nyní předkládám tyto nezbytné informace jako na dlani v tomto Videoblogu>>

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: