Věk 30, 35, 40… let není překážkou, proč se nevydat za prací do Velké Británie

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Jestliže si myslíte, že pokud nejste zrovna dostudovaný mladý muž, není pro vás na trhu práce v Anglii místo, velmi se mýlíte. Právě muži v nejlepších letech jsou často vyhledáváni pro svou rozvážnost, vyrovnanost, zkušenosti, praxí získané nenahraditelné poznatky a mnohé další.

Právě práce v Británii vám může pomoct třeba z nesnází v Čechách. Jestliže vám nedopadlo dobře poslední zaměstnání, rozplynul se vám vztah, skončilo manželství, nebo jste jednoduše dostali chuť vyzkoušet nové, nepoznané, vydejte se vstříc krásnému městu Manchester.

Na co se můžete těšit

Hned po příjezdu do Anglie vás mile překvapí její přívětiví obyvatelé. Vždy ochotně poradí a pomohou. Také vám dřív nebo později neujdou místní vynikající jídla, vyhlášené pivo bez pěny, puby, kde se schází krajané z Čech, Moravy i Slovenska a nakonec i pohoda v práci, jakmile se zaběhnete do vyjetých kolejí.

Jazyk se vám po dvou měsících rapidně zlepší a vám tak nebude bránit nic v navazování přátelství nejen s česky mluvícími, ale i zahraničními přáteli.

Abyste zažili pocit pohody, musíte poznat i pár nepříjemností či povinností

Kdybychom občas nezažívali perné nebo nepříjemné chvilky, neuvědomovali bychom si pak ty příjemné. K těm méně příjemným patří počáteční ostych a nejistota v dorozumívání se, nutné vyřizování formalit, hledání ubytování, začátky v zaměstnání. Jestliže však využijete pomoc zprostředkování práce i ubytování, se vším vám bude pomoženo a začátky v Británii budou pro vás značně jednodušší. Za tuto pomoc nebudete investované peníze jistě litovat!

Jakou práci můžete očekávat

Jestliže vás baví manuální práce, máte vyhráno. Budete mít nabídky práce z oblasti gastronomie, péče o zahrady, úklid a další. Stačí pár měsíců a můžete se vypracovat v podstatě k jakémukoli jinému zaměstnání, o které máte zájem. Stačí ovládat jazyk, mít patřičné vzdělání a praxi. Samozřejmě své šance zvýšíte i tím, budete-li v Anglii studovat.

Sehnat práci není až tak těžké, pokud hledáte skutečně intenzivně a nejste příliš vybíraví. Navíc ochota a dobré pracovní nasazení se vám jistě brzy vrátí. Budete-li zaměstnání hledat na konci prázdnin či v září, je zde naděje, že uspějete, ještě větší. Brigádníci se pomalu, ale jistě vrací zpět do škol, a vám se tak nabízí nové možnosti prací, v nichž se můžete uplatnit.

Vezměte rozum, odvahu i štěstí “za pačesy“ a vypravte se s chutí do krásné Anglie.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: