Usnadněte si vycestování za prací do Anglie odjezdem ve dvou, nebo za kamarádkou

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Jestli se chystáte do Anglie, ale odhodláváte se už dlouho, jestli vycestovat, nebo ne, rozhodování vám třeba ulehčí tento článek.

Obavy, váhání a strach z neznámého prožívá každý, kdo se připravuje vyzkoušet něco nového, nepoznaného. Pokud už jste si vyhledali všechny možné klady a zápory pro odcestování za prací do zahraniční a stále ne a ne odjet, zkuste "zlanařit" někoho, s kým si rozumíte a odjet společně. Přece jen, ve dvou se to lépe táhne.

Ostřílené spolužačky a kamarádi

Výborné je, pokud se vám podaří přemluvit kamaráda či kamarádku ze školy, která byla pro každý správný nápad. Přátelství z těchto let bývají velmi dobré, a pokud jste si rozuměli během středoškolských let, určitě si budete rozumět i dál. Budete se vzájemně podporovat, budete si moc vzájemně postěžovat a ve chvílích volna si můžete užívat společné toulky Anglií společně.

Často průbojní spolužáci vycestují brzy po škole. Ani to není k zahození! I tato varianta je dobrá. Zkontaktujte jej a poproste, jestli by vám v Británii pomohl najít dobrou a zajímavou práci. Pokud to vyjde, začátky budete mít značně usnadněné.

Štve vás práce? Chce to změnu!

Jestliže nemůžete najít dobrou práci v Čechách a ta, v níž setrváváte, není to pravé ořechové, dejte si limit, během něhož si zkusíte s nadřízeným ujasnit podmínky tak, aby vám vyhovovaly. Ať už jde o zvýšení platu, úpravu pracovní doby, nebo čerpání dovolené a bonusů. Pokud se to ve stanoveném čase neurovná tak, abyste byli spokojeni, berte to jako další impuls k tomu, abyste vycestovali.

Získáte zdokonalení v cizím jazyce, neocenitelné a nenahraditelné zkušenosti, spoustu přátel a známých z celého světa, možnost studovat na anglické škole, poznáte zajímavé a hezké tradice…

Nebojte se osamocení od vaší vlastní rodiny

Díky dnešním technickým důmyslným pomocníkům se lehce spojíte se vašimi blízkými doma. Všude přítomný internet vám zprostředkuje spojení přes skype, sociální sítě, e-mail… Dobré je vše doma připravit ještě před odjezdem, rodiče “zasvětit“ do tajů techniky, abyste pak po telefonu neřešili, kde co mají zapojit… ale aby jen sedli, volali vám, nebo chatovali.

Odhodláte-li se k odjezdu, budete patřit mezi ty statečné, kteří nabrali odvahu a vrátí se obohaceni o spoustu báječných poznatků.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: