Žhavé Sydney v Londýně aneb olympijské dědictví

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Tři roky po londýnské olympiádě (fakt už jsou to tři roky?!) přitahuje Queen Elizabeth Olympic Park opět pozornost médií a tisíců návštěvníků – a všichni jdou opět za zlatem. Tentokrát jsou však zlato, pot, oslavy a vítězné úsměvy jisté, zadarmo a bez námahy, a to pro všechny bez rozdílu věku či sportovního nadání.

londýn plážV Olympijském parku byla totiž pro toto léto stvořena městská pláž s rozlohou 2200 m2 , plná nejjemnějšího zlatého písku. Tisíc tun zlatých zrnek z ní tvoří největší městskou pláž v Británii. Pořadatelé se kasají, že londýnská „Beach East“ je odpovědí na slavnou australskou Bondi beach, což tedy upřímně podle mého názoru svědčí jedině o tom, že tvůrci buď v životě v Sydney nebyli, a nebo se jim při cestě zpátky díky změně času také nějak v hlavě pozměnily i rozměry obou pláží.

Manchester je hezké město, jsem rád, že jsem odjel >>

Ale buď jak buď, olympijská pláž je super, a zatímco obyvatelé Sydney mohou koukat tak akorát do nudného modrého oceánu, my se  můžeme kochat siluetami olympijského aqua parku, majestátním oválem stadionu, který při slavnostním zahájení Olympiády navštívil sám velký agent 007 v doprovodu královny, a nad tím vším se klene Orbit. Londýnské pláži se tak rozhodně nedá upřít atmosféra očekávání, vzrušení a dobré zábavy.

londýn češi práce

Na své si tu přijdou všechny věkové kategorie. „Skvělé, brouzdaliště pro děti!“, byla moje první slova, když jsem se o Beach East doslechla. „Skvělé, plážový volejbal a bary!“ reagovaly moje mladé svobodné kolegyně. Na pláži nechybí anipouťové atrakce, a komu začne slunce připalovat záda, může zalézt pod proutěný slunečník, případně na chvíli sbalit plážovou deku a schladit se ve fontánách před stadionem.

Práce v Anglii není tak stresující jak byla v Tescu v Čechách >>

Beach East je otevřena každý den od deseti ráno do deseti večer až do konce srpna. Z osobní zkušenosti musím říct, že se vyplatí vyrazit tam už ráno, protože jakmile vyjde sluníčko a teplota přesáhne 18° C, na pláž se přesune půl Londýna (tady mají Australané trochu výhodu, že se mohou víc rozprostřít) a v bazénku se dá v lepším případě jen poskakovat a cákat.

češi v AngliiMy Češi, co nejsme líní ujít extra padesát metrů, si však vždy dokážeme najít útulné a prostorné místo za volejbalem, a v klidu si vychunat chleba s paštikou, okořeněnou zlatým pískem.

Co je NI (National Insurance Number) a jak ho zařídit >>

Přelidnění ale není snad třeba se obávat; u vchodu stáli dva silní ramenatí pořadatelé ve žlutých vestách a s počítadlem v rukou, a tak věřím, že mají své limity a nevpusí najednou celý Londýn. Beach East ve Stratfordu rozhodně stojí za to tohle léto navštívit. A teď mě omluvte, vysvitlo sluníčko, teplota přesáhla 18° C, a tak jdu sbalit plavky, kyblíky a lopatky. A namazat chleby s paštikou! 

Alena z Londýna

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: