Manchester je hezké město. Jsem rád, že jsem odjel

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Vaškovi je málo přes dvacet let a v Česku si vyzkoušel už několik prací.

manchester nazkušenouPřed pár dny jsem byl na kafe ve Starbucksu v Manchesteru s Vaškem, který bydlí v jednom z našich domů ve čtvrti Old Trafford.

Vašek je v Manchesteru třetí měsíc a pracuje v Hale, v jedné z luxusnějších čtvrtí města.

„V česku jsem měl dvě práce, ale žádná možnost dalšího růstu. Možnost vycestovat do Anglie se jevila jako výborná volba. Ze začátku jsem byl vyplašený, ale teď po dvou měsících jsem poznal lidi v práci a spolubydlící, takže jsem si rychle na tu změnu zvykl.“

Kultura, ponznání, výdělek. Proč vycestovat do Anglie >>

Vašek dále pokračuj:

„Angličtinu se učím, když přijdu z práce, tak i v jazykové škole. Používám často Help For English, ten český server. Tady chodím do školy Able, která je v centru Manchesteru. Na hodiny nás chodí přibližně 5 studentů a učitel pochází z Kalifornie. Škola mě stojí 5 liber na hodinu a chodím dvakrát týdně, takže celkem platím 80 měsíčně." 

Jak se zdaní výdělek v Anglii? Daně přehledně >>

prace anglie

„Pracuju v Hale v restauraci jako pomocník v kuchyni. V práci je dobrá parta a makám 40 hodin týdně. Jsem s prací spokojený.“

Při rozhovoru s Vaškem jsem si vzpomněl na vlastní začátky v Anglii. Přišel jsem na jedno, že se doba změnila v některých věcech, třeba technologie jsou vyspělejší. Člověk se přihlásí na Facebook nebo Skype a hned komunikuje s rodinou a kamarády doma v ČR.

Nebo má v telefonu mapy, navigaci a telefonuje za zlomek toho, co my kdysi před lety. Ovšem psychicky jsme na tom všichni stejně. Je jedno, jestli vycestuješ dnes nebo v roce 2004.

I když Vašek dojíždí do práce 40 minut, tak jsem rád, že se v práci chytnul. Jeho sen je sice dále, v jiné práci, ale to by ti on přiblížil sám nejlépe.

češi v anglii„Za Anglii jsem rád, protože se můžu kdykoliv sebrat a být za dvě hodiny doma. Jsem rád, že jsem využil služeb agentury, jak pomoc s prací, tak i vyřízení dalších náležitostí jako je NI a účet v bance.“

Jak jsem žil v Londýně >>

Všichni sdílíme podobný příběh. Ať už v Anglii nebo doma. O čem je ten příběh? Co nás spojuje a naplňuje? Je to touha něco dokázat. Spoujuje nás chuť postavit se tomu velkému světu. Začít žít vlastní život a postavit se na vlastní nohy, vydělat si na živobytí a hlavně a to je ze všeho nejdůležitější, dokázat si sami sobě, že na to máme. Dokázat si, že za to stojíme.

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: