Začni pracovat na škole života, vyjeď do zahraničí

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Máš touhu podnikat? Líbí se ti myšlenka, že bys mohl být jednou svým vlastním pánem a mít svou firmu? Já jsem takové choutky měl, mezi tím jsem si ale vyzkoušel nespočet zaměstnání.

Před odjezdem do Anglie jsem pracoval chvíli jako skladník, pan přišla vojna a po vojně jako prodavač a pak vedoucí prodejny. 

První změna

Bylo mi 22 let, když jsem vyslyšel své vnitřní volání poprvé. Byla to touha odjet do zahraničí pracovat. Nechal jsem práce v obchodě a vydal se na cestu za prací do Anglie.anglie práce England

Začal jsem v uklízecí firmě, jako většina Čechů, kteří do Anglie přijíždí pracovat. Někdo začíná v restauraci, někdo v továrně a někdo jako já, uklízeč. Nic světoborného, ale nasbíral jsem vynikající zkušenosti s místní mentalitou, která v Čechách není a nikdy se s ní doma nesetkáš.

I s minimální mzdou vyděláte v UK 4x více než v ČR>>

Po nějaké době jsem přešel na místo do baru, restaurace, pak pojišťovny a nakonec jsem skončil v londýnské bance. Po tolika zkušenostech jsem nasbíral mnoho zkušeností s principy Britské legislativy a hlavně jsme poznal velmi dobře britské myšlení.

Druhý zlomový bod v mém životě

Kdy jsem vyslyšel svůj vnitřní hlas. Po celou tu dobu se ve mě formovala touha mít něco svého, být svým pánem a založit vlastní firmu. Už od dob, kdy jsem pracoval na místě vedoucího v obchodě mi stále něco chybělo. Dnes vím, že jsem cítil nutnost pomoct ostatním lidem a nabídnout přidanou hodnotu, kterou jsem našel v agentuře Huradosveta.cz/Huradoanglie.cz.vlajka UK

Do Anglie jsem vycestoval s podobnou agenturou, ale služby byly úplně někde jinde. Nic nešlo, nic jsem se nedozvěděl, jak to v Anglii chodí, takže jsem využil pouze jejich bydlení. Opět zkušenost výborná. Přes tuto dlouhou cestu, která trvala přibližně 4 roky od příjezdu do Anglie, jsem jen sbíral zkušenosti a proto know-how jak (NE)provozovat agenturu, jsem už měl z předešlé zkušenosti.

Dnes, asi po 6 letech provozu agentury, jsme obsloužili přibližně 500 klientů, většinou šlo o Čechy a několik Slováků.

Na své začátky v Anglii vzpomínám s úsměvem. Cestu do zahraničí doporučuji úplně všem. Dokonce to beru jako jakousi povinnost, když se chystáš podnikat. Zkušenosti v zahraničí ničím nenahradíš. Proto tvrdím, že cestou do zahraničí prostě nemůžeš prodělat.

 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: