Platí přesčasy, noční, svátky i neděle a mluvíme anglicky

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Honza (druhý Honza v pořadí, nejde o omyl :-)) pracuje nedaleko Skelmersdale ve skladě Matalan, který se zabývá oblečením.

Nyní je sklad přestěhovaný do nedalekého Kirkby a původně býval právě ve Skelmersdale, kde máme ubytování.Honza prace ve skladu

Honza sám říká: „směny mám pravidelné, pracuju ranní a odpolední, každý týden se mi to střídá. Je to dobrý závod.“ 

„Pracuju tady přibližně čtyři týdny. Tady se nestane, že by na vás mluvili jen polsky, jak tomu může být jinde. Pracuje tady skoro polovina Angličanů.“

"Po čase je možné dostat přidáno na £8.50 za hodinu a smlouvu přímo se zaměstnavatelem." (ze začátku je práce pod pracovní agenturou)  

Práce ve skladech, Skelmersdale >>

Ubytování Skelmersdale >>

Cesta trvá přibližně 15min autem. Běžně se pracuje na třísměnný provoz, ale Honza se rozhodl pracovat na dvě směny, ranní a odpolední. Ranní začíná v 6 hodin a končí ve 14. Odpolední je pak od 14 do 22h.

Někdy se dělají přesčasy, když je více zakázek. Za přesčasy Matalan dává příplatky. To samé i za práci v noci, o svátcích a v neděli. 

Honza je v Manchesteru od dubna a v Anglii se mu líbí. Domů se nežene >>

Honza dodává: „s angličtinou nemám potíž, když mluvím s někým, kdo mluví normálně. Třeba na úřadě, v bance nebo obchodě je to v pořádku. Horší je to pak s místními tzv. Skousers (takto jsou označování lidi z Liverpoolu, pozn. Adama Wojnara).“

„Těm je velmi špatně rozumět. Zní to jako směsice angličtiny a němčiny dohromady.“

„Když Angličan zjistí, že jsem Čech, snaží se mluvit, aby mu bylo rozumět nebo to zopakuje dvakrát.“

 

sklady Matalan práce

Sklad Matalanu je docela velký, na jedné směně pracuje něco mezi 150 až 200 lidmi. „Před každou směnou máme krátký meeting, kde si řekneme, co budeme dělat, kde se dá něco zlepšit a nebo jaké jsou změny“. Sklad Matalanu je nový, takže změnám se nikdo nevyhne.

Kontaktuj nás ještě dnes a pracuj také v Anglii >>

Před cestou do Anglie Honza uměl anglicky dobře psát a znal gramatiku, horší to bylo však s mluvou a rozuměním mluvenému slovu místních lidí. To je ale případ přibližně 19 Čechů z 20. V Anglii chce Honza zůstat přibližně rok.

Honza Fryš

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: