Honza je v Manchesteru od dubna a v Anglii se mu líbí. Domů se nežene

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Honza je v Manchesteru od konce dubna 2015. Pracuje jako pomocník v kuchyni v centru Manchesteru, nedaleko Deansgate, která je hlavní tepnou města, protínající celé centrum. 

kvanduch práceJeho restaurace se jmenuje Southern 11 a je situovaná mezi kancelářemi a bankami.

Honza původně přijel na práci ve skladech ve městě Skelmersdale, které je 50 km od Manchesteru, ale upřednostňuje živější město, kterým Manchesteru určitě je.

Jeho spolupracovníci jsou Angličani, Jamajčan, Bulhar a Polka, která pracuje na pozici barmanky. Vedoucí restaurace jsou celkem 3 a jsou také Angličani.

Honza si na angličtinu musel zvykat.

Podle jeho slov: „rozumím angličtině přistěhovalců, ale lidi z Manchesteru hodně zkracují a bude trvat ještě nějakou dobu, než si na ten přízvuk zvyknu. Jednou chtěl po mě kuchař hadr a já mu podával ruku, abychom si plácli“.

Honza má práci pohodovou, ale chce se vypracovat na vyšší post v restauraci. Pracuje momentálně 35 hodin týdně a na kolegy si stěžovat nemůže. Nyní pracuje jako pomocník v kuchyni a zaučuje se na kuchaře.

„Práci mám pohodovou neměnil bych jí za jinou, kde nevím, jaký bude personál restaurace, jen abych měl o 10 hodin více. To nestojí za to“.

Honza bydlí ve čtvrti Old Trafford, která je od centra města 15 minut metrolinkem (tramvají) nebo 35 minut pěšky. 

Podívej se na zkušenosti našich klientů >>

„Ubytování je v pohodě, nějak tady uklízíme, takže pořádek tu je“.

Honza se v zimě chystá na dovolenou do teplých krajů na druhou stranu Země a do ČR jede jen na pár dní za několik měsíců. „Momentálně mě domů nic netáhne, takže jedu jen na chvíli“.

Můžeš se podívat na Instagram Honzy zde  https://instagram.com/hkvanduch/

Honza Kvanduch, původem ze severní Moravy.

práce Anglie

 

 

 

 

práce británie

 

 

kvanduch anglie 

 

 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: