Odchod Británe z EU by stál ekonomiku £56 miliard ročně

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Vůdce politické strany UKIP dostal varování od britského Think tanku. To je organizace, který má za úkol dohled, kontrolu a dělá také vlastní průzkumy , aby zákony ve státě byly efektivní, ve prospěch občana UK a celého království.

vlajka eu británieNigel Farage, lídr UKIPu má zodpovědět ošemetné otázky týkající se prosperity Británie, kdyby odešla z EU, jak si to jeho strana přeje. Jen těžce se na tyto otázky odpovídá, protože by Británie na tom byla zřejmě vždy hůře, kdyby vystoupila z EU.

Jednám z argumentů je ztráta ekonomické síly země o 2,23% do roku 2030, což je ekvivalent snížení HDP země o £56 miliard každý rok. To by mělo za následek velký ekonomický pokles z dlouhodobého hlediska.

Hrozba zastavení volného pohybu pracovníků do Británie je reální >>

Jedním z problémů by byl prodej třeba automobilů do EU, protože by se jejich cena zvedla o 10%. Dále pak by Londýn, největší finanční centrum Evropy, jen stěží dostal na evropský finanční trh.

británie krajinaDá se zůstat v EU a udělat přece voliče šťastné. Například spříznění pohybu imigrantů ze zemí mimo EU, kterých je na ostrovech hodně. K tomu spříznit vydávání sociálních dávek přistěhovalcům a lépe hlídat své hranice.

Tyto kroky ovšem nezní příliš sexy a nedají se okamžitě aplikovat, to ale exit Btiánie z EU taky ne.

Uvařte si pravou anglickou snídani, je to zážitek >>

Myslím si, že lídr strany UKIP Nigel Farage je pouhý populista, který říká nahlas to, co chtějí voliči slyšet. Do toho se zapojí konzervativní média, která nemají rády žádné přistěhovalce ani volný obchod, prostě vůbec nic, co má společného s moderní ekonomikou, protože žijí v době viktoriánské, která byla v rozmachu v 18. století.

Doufejme, že v Británii přijdou k volbám dobře informovaní voliči a nebezpečí pro Británii se odvrátí. 

Celý článek v angličtině zde 

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: