Náhled do povahy Angličanů – „gossiping“

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Jací Angličané vlastně jsou? O čem se s nimi bavit? Nedávná studie ukázala, že Angličané „gossipují“, nebo-li baví se o druhých, přibližně ve dvou třetinách konverzací.

Co Angličany zajímá a o čem se baví

Není to ale více než jakýkoliv jiný národ.  Jak je již u ostrovanů zvykem, přes to má tato konverzace svá pravidla.angličané povaha gossiping

Běžnými tématy jsou zcela nepřekvapivě kdo co dělá, s kým, proč, kdo je IN, OUT, proč, řešení různých sociálních výzev (challenges) nebo často rozebírané téma - celebrity. 

Pravidla „gossipování“

Snad jediným tématem, které se vymyká soukromí, je počasí. Pouze o počasí se může člověk bavit bez „rizika“, že by někoho urazil nebo ostatní se k němu chovali odměřeně.

Radost a potěcha s bavení se o druhých je spjata s jakýmsi druhem risku. Angličané totiž neradi mluví o svém soukromí, nic neprozrazují jen tak někomu, ale pouze lidem, kterým věří a jsou jim blízcí.

Překvapivě, a to je v Čechách úplně obráceně, Angličané nemluví skoro vůbec negativních věcech nebo různé kritice.  Tato témata představují údajně jen 5 procent veškeré konverzace.

Cizinci si někdy myslí o Angličanech, že jsou chladní, odměření a ne příliš přátelští. To jen proto, že Angličané neradi někomu na počkání sdělují co dělají, odkud jsou, kde bydlí, jak se jmenují nebo jiné osobní údaje.

Má vlastní zkušenost

Má zkušenost po 10 letech života v Anglii je však odlišná. Britové jsou velmi přátelští, rádi se s tebou zastaví a pobaví o sociálních věcech, celebritách, filmech, nákupe, sportu a podobně. Ovšem pravdou je, že z nich jen tak nedostanete názor na druhé, pokud vás dobře neznají, to si nechávají pro sebe hodně dlouho.

 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: