Kde a jak si vybereš peníze z šeku, když nemáš účet?

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Účet v bance je samozřejmost, ale může se stát, že ho ještě nevlastníš. Většinou se to přihodí, když v práci dostaneš první výplatu. Někdy se vydá šek, někdy tvůj zaměstnavatel bude čekat, až budeš mít účet otevřený.

V obou dvou případech je to pozitivní, protože to znamená, že máš práci a někdo ti chce zaplatit. Nemusíš mít vlastní bankovní účet pro proplacení bankovního šeku. Money Gram anglie práce

Začni pracovat na škole života, vyjeď do zahraničí>>

Kde dostaneš hotovost?

Existují místa, Money Shop, Money Gram, většinou na hlavních třídách ve městech nebo v nákupních centrech, kde ti šek proplatí i bez bankovního účtu. Stačí ho jen předložit, ukázat doklad totožnosti a přes přepážku obdržíš své peníze v hotovosti.  

Za tuto službu si ale zaplatíš, většinou jde o částku okolo 4% z celkové částky šeku.

Money Gram pobočky

Money Shop pobočky

Šek musí být vypsané na tvé jméno

money shop uk práce uk

Jestliže je na šeku jméno někoho jiného, nic s tím neuděláš, šek prostě neproplatíš, protože jde o peníze někoho jiného. Může dojít jen k překlepu tvého jména na šeku a máš smůlu, musíš za tím, kdo ti ho vystavil a požádat o vydání nového. To platí jak v Money Shopech tak i v bankách, ve všech.

Jak dlouho to tvá přes účet

Banky mají na proplacení šeku přibližně 3 pracovní dny, může se to prodloužit o jeden den, podle toho, jestli šek vložíš na svůj bankovní účet v dopoledních nebo odpoledních hodinách. Proplacení šeku přes vlastní banku je zdarma.

 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: