Jestli se ti nelíbí u tvé anglické rodiny, změň ji a pobyt v Británii si užij

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Všichni si samozřejmě přejeme a před odjezdem do UK představujeme ideální, příjemnou, přátelskou a milou anglickou rodinu. Bohužel, tak jako je to ve všem, i zde se může stát, že zažijeme nemilé překvapení.

Stačí, že si nepadnete do oka s „paní domu“ nebo budeš mít pečovat o nevychované děti a problém je na světě. První okamžiky v UK jsou nelehké, stojí za to chvíli vydržet a zkusit, jestli si navzájem neporozumíte, ale pokud to nepůjde, je třeba hledat rodinu novou. Všichni přece chtějí být spokojeni a je-li některá strana nespokojená, nutně se to dříve či později projeví. Neplýtvej časem, který sis vyhradila na práci au-pair v nefungujícím vztahu s rodinou a najdi si jinou, která ti bude lépe vyhovovat.

Z jakých důvodů holky mění rodinu

Myšlenka o změně rodiny může přijít z mnoha důvodů. Časté jsou např. tyhle:

  • Nerozumíš si s členy rodiny, nesedli jste si
  • Chtějí, abys své podstatné zvyky a chování přizpůsobila zvykům jejich rodiny
  • Vyžadují nadměrné množství odpracovaných hodin, nebo přidělují velké množství práce
  • Ve tvém volnu nečekaně a často potřebují okamžitou pomoc bez ohledu na to, jaké máš plány a program
  • Nerespektují tvé soukromí
  • Nevyplácejí ti peníze
  • Jsi "odříznutá" od světa a nemáš auto ani jiný způsob dopravy a možnost dostat do školy, do města...
  • Spousta dalších méně závažných i závažnějších důvodů

Jak najít novou rodinu

Pokud ses do Anglie dostala na vlastní pěst stejně jako spousta dalších krajanů, kteří zde přijeli za prací, bude dobré, když se přeptáš u známých a spolužáků, chodíš-li do školy. Ti všichni se mohou zeptat u svých rodin a dalších přátel. K nalezení nové rodiny tímto způsobem může dojít velmi rychle. I v mém okolí hledaly 2 holky jinou rodinu a oběma se to povedlo v překvapivě krátké době. Výhodou je, že poputuješ do “známé“ rodiny, protože bude přátelit s rodinou tvé spolužačky, či kamarádky.

Další možností je hledání přes internet a inzerci v jakékoli její formě.

Pokud jsi ve Velké Británii zprostředkovaně a rodinu ti hledala agentura, obrať se na ni a ta ti najde novou, víc vyhovující.

Oznámit rodině, že chceš odejít?

Je rozhodně férové rodině, kterou chceš opustit sdělit, že si hledáš jinou. Budou mít čas najít si za tebe náhradu a nepostavíš je do role, kdy nebudou vědět kudy kam s pomocí kolem dětí, příp. pomocí o domácnost.

Připrav se ale na to, že možná bude zbývající čas do tvého odchodu napjatý a plný nepříjemných zážitků pro obě strany. Přece jen, takovéto okamžiky nejsou nic, na co by kdokoli rád vzpomínal...

Tento problém řešilo a bude řešit spousta au-pair a nestává se ojediněle, není důvod se za neshody stydět. Netrap se, nežij ve špatné atmosféře, náladě a nespokojenosti a vyřeš svou neutěšenou situaci co nejdříve.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: