Výlet za divokou přírodou. Skotsko za 4 dny

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Každý den jsme byli v pohybu a strávili den na jiném místě. Autem jsme najeli celkem 1600 Km. 

Skotsko výletSkotsko je úžasná země, kde nestačí ani týden na prohlídnutí těch nejzajímavějších míst. Je mnohem větší než ČR a má polovinu obyvatel. Je to bohatá země s největším nalezištěm ropy v celé Evropské Unii a s turistickým ruchem. Proto je nezaměstnanost něco málo přes 5 %.

Práce v Anglii není tak stresující, jako byla v Tescu v Čechách, říká Pavel a já s ním musím souhlasit >>

Loch Ness jezero je hezké turistické místo, s poklidnou atmosférou a malebnými domky. Prostředí jezera, ne jen tohoto, ale každého ve Skotsku, je nesrovnatelné s čímkoliv, co člověk vidí jinde v Evropě. Neříkám, že jinde nejsou hezká místa, jen ta příroda je na severu jiná, než jinde. Hodně drsná a zvláštní.

británie cestováníV létě jsme byli navlečení, protože teploty se nepohnuly nad 13C a vítr byl studený. Když ale vysvitlo slunko, museli jsme jednu vrstvu oblečení hned svléct.

V Manchesteru se počasí mění dvakrát denně a to mi připadalo hodně často, ve Skotsku dvakrát za půl hodiny. Připomíná to klima ve vysokých Tatrách.

První okamžiky v Anglii - nejistota, překvapení, úzkost i adrenalin. To vše je normální >>

Autem z Manchesteru je na Loch Ness 8 hodin a pak dále na Isle of Skye další 2,5 hodinky. Navigace sice ukazuje kratší časy, ale cesty jsou místy klikaté a plné turistů s vypůjčenými auty, zejména pak Asiatů je tam spousty. Ti mezi rychlé řidiče nepatří.

Anglie práceIsle of Skye jsme objeli úplně celý, navštívili jsme muzeum a pofotili, co se dalo. Příroda je tam úchvatná a lidi moc příjemní. Jen ten přízvuk mi dělal potíže.

Dobrou zprávou je, že turistická místa nebyla vůbec přeplněná, jak bych čekal. Je to tak velká země, že se to tam všechno rozprchne.

Ubytovat se můžeš v místních malých B&B (bed and breakfast). Je jich tam mnoho, ale také mnoho z nich má úplně plno. Cena pokoje na noc je mezi 50 a 60 librami v moc hezkém pokoji i se snídani, sprchou a záchodem. Vše velmi čisté a na úrovni. V Londýně se člověk za tuto cenu dostane do třetí cenové.

Skotsko bych doporučil každému a už jsem to taky udělal. Dělám na tuto nezapomenutelnou zemi reklamu každému, s kým se bavím. Určitě se tam ještě vrátíme.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: