Výlet do Dublinu za 20 liber

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Cesta na výlet z Manchesteru do irského Dublinu za kamarádem.

Honza Guiness IrskoPřed pár dny jsme si zaletěli do Irska na výlet. Za jeden den se toho dá hodně stihnout a jak je vidět, výlet nemusí být vůbec drahý.

Letadlo vylétá z terminálu č. 3 z mezinárodního letiště v Manchesteru v 7h50min ráno. Z Dublinu byl odlet zpět ve 22h. Cesta na letiště v Manchesteru ze čtvrti Old Trafford, vyjde přibližně na 3 libry a trvá zhruba 30 minut metrolinkem (obdoba tramvaje – nadzemka, nikoliv metro. Metro je jen v Londýně). Z letiště v Dublinu vás doveze autobus za 30min, cena 3 Eura.

Honza je v Manchesteru od dubna a v Anglii se mu líbí. Domů se nechystá >>

„Cesta z letiště v Manchesteru trvala se společností Ryanair asi 45 minut. Sotva letušky obešly cestující jednou s nápoji a už jsme přistávali, byla to fakt rychlost.“

„Počasí vyšlo výborné, celou dobu před tím pršelo, ale na výlet nám to vyšlo výborně. Navštívili jsme nejznámější hospodu v celém Irku, jmenuje se Temple Bar. Kdo byl v Dublinu, nemohl tuto „atrakci“ zmeškat.”

Dublin češi v IrskuHraje tam živá hudba každý den a to skoro po celou otevírací dobu. Hned vedle je pak Czech Pub. Na fotce je originální Temple Bar (v Dublinu se tak jmenuje každý druhý).

Pomůžeme ti s prací v Anglii >>

Guinness v továrně chutná trochu jinak, jak jsme zjistili.

„Připadá čerstvější a chuť bohatší, než v hospodách.“

Cena vstupného do továrny na vyhlášené irské pivo Guinness vyjde na 18 EUR. V ceně je jedna pinta (půllitr) piva Guinness na konci prohlídky.

Jameson Irelan Dublin

Továrna na vynikající irskou whisky se chlubí také mnohaletou tradicí, stejně jako pivo Guinness. Ochutnat můžete z několik druhů nefalšované whisky za 20 EUR. V ceně není vstup do továrny.

Kontaktuj nás ještě dnes. Pomohli jsme se dostat do Anglie více než 600ti krajanům z Česka i Slovenska

Dublin není samozřejmě jen alkohol. Město je bohaté na památky, kulturu a místní folklor. Ve městě je mnoho starobylých budov, malebných uliček a kostelů. Je to krásné město, které stojí za to navštívit.

Sečteno a podtrženo, za 65 liber můžete vyjet na celý den do Dublinu, navštívit ikony irského alkoholu, podívat se po městě a večer být zpět v Manchesteru. V Dublinu se dá lehce "pustit žilou", takže celková cena za výlet se lehce vyšplhá nad hranici stovky, to ale záleží na každém individuálně, jak moc utrácí :-)

Adam Wojnar 

Temple Bar Ireland češi v irsku

 

Temple Bar češi v Anglii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: