Psychická vyčerpanost, mentální bolest, strach a chuť to vzdát. Nebo cesta s nejistým výsledkem

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Možná takto by měla vypadat upoutávka na práci v Anglii. Nepíšu to, abych odradil některé zvědavé duše. Píšu to proto, abych poukázal na to, kdo se tady chytne a kdo ne.

práce psychika BritánieMůžeš vytrvat přes všechna úskalí, která práce a život v Anglii obnáší. Můžeš si kolem sebe vybudovat pohodlí. Odstěhovat se někam, kde ti to bude více vyhovovat, do menšího města, do hezčí městské čtvrti. Můžeš změnit práci a vydělávat více peněz. Můžeš si dokonce pořídit auto, dům, přítele, partnera, známost a rodinu v Anglii. Ale i přes to ucítíš, že ti něco v životě chybí.

Přijď se podívat na živou událost a pobavit se o práci v Anglii přímo se mnou do Ostrava >>

Začneš hledat rozdílnosti mezi životem doma a životem v Anglii.

Je to způsobeno změnou, na kterou není lehké se adaptovat. Tady málo kdo dokáže přijmout nové prostředí, zvyky a akceptovat vzdálenost od místa, které znal celý život. Bude tě to táhnout silně nazpět. Hlodat v hlavě. Někdo jede hned po pár týdnech nebo měsících, někdo po pár letech znechucen, jak to v Anglii chodí. Jenomže to není státem, můžeš být třeba v USA nebo Japonsku nebo na Marsu, všude je něco a to něco je rozdílnost, na kterou se jen tak každý neumí adaptovat.

Adaptace je dovednost, která se dá naučit.

Jen málo co přehluší nebo úplně odstraní vnitřní neklid, v některých případech nechuť do života, vykořeněnost a pocit, že ti něco v životě chybí nebo pocit odcizenosti a samoty. Hmotné věci tohoto uspokojení nikdy nedosáhnou. Jednou si koupíš nový iPhone a budeš si říkat, jak je život v Anglii skvělý, pak si koupíš notebook a později hezké auto. Tím však jen oddaluješ věc, kterou je třeba řešit a které ses po celou dobu vyhýbal nebo vyhýbala.

Co se mi líbí na Angličanech, neumíme nabídnout druhým >>

Jakmile začneš uhýbat všem těm věcem, jako je těžká práce v nehezkých podmínkách, zajistíš si bydlení s pár přáteli a začneš vydělávat více peněz, tak to jen oddálí a zmírníš útrapy, které tě mohou na cestě za spokojeným životem znovu dohnat. A doženou.

autobus londyn huradosvete.czJinými slovy, vše, co bys zažil nebo zažila v pohodlí domova v malé míře, že by sis toho sotva všiml nebo všimla, zažiješ v zahraničí velmi silně a to tak, že to smete nejednu trošku slabší povahu.

Nejde o měsíční brigádu někde kousek od domova, kde mamka nebo taťka sednou do auta a v nesnázích tě kdykoliv vyzvednou.

Po chvíli, kdy se v zahraničí zabydlíš, začneš vyhledávat vše, co jsi ztratil nebo ztratila. Jenomže to nenajdeš. Nenajdeš stejné přátele, stejné prostředí, stejný systém, který znáš ani nenajdeš zázemí své rodiny. Budeš žít daleko od domova. Ty dva tisíce kilometrů se mohou zdát kousek, ale není to na rychlý dojezd domů, kdykoliv se ti zachce. To je třeba si před cestou uvědomit, než vyjedeš. Člověk nikdy neví, co má od sama sebe očekávat, až když se octne uprostřed bouře.

Pomohli jsme našim krajanům v Anglii >>

Vše, co se ale zdá na první pohled špatné, je k něčemu dobré. Tím začíná tvůj osobní růst.

Těžkými zážitky rosteš. Stejně tak, jako sval roste pod závažím v posilovně. Je to úplně stejné. Čím těžší váha, tím větší a vytrénovanější sval. Čím více překonáš sám sebe a s novým prostředím se sžiješ, tím větší začne být tvá osobnost. Útěk proto není řešení, jen chvilkové odklonění, protože tě to dostihne i v pohodlí domova dříve nebo později.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: