Vrácení přeplatku daní zdarma nebo přes agenturu? Důležité informace

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Daně jsou složitým tématem, které nás provázejí celý život a stále se mění. Dobrá zpráva je, že systém vyřizování návratu přeplatku je stále stejný. 

 Vrácení přeplatku z práce v AngliiDňový rok ve Velké Brktánii běží od 6. dubna. Tímto datem se uzavírá pracovní rok u zaměstnavatele a potom se dá zažádat o návrat přeplatku na dani z příjmu, kterou ti strhávali během předešlého roku.

V Británii však nemusíš čekat až na toto datum

O návrat přeplatku je možné zažádat kdykoliv v průběhu roku a dostaneš nazpět poměrnou částku. Celý proces trvá jen pár týdnů.

Pozor, je možné, že můžeš také doplácet na daních

I to se stává. Záleží, jak nastavil tax kod tvůj zaměstnavatel. Třeba ti nechal vybrat daňovou úlevu hned na začátku, kdy jsi začal pracovat.

Mě se to takto stalo. Neměl jsem přeplatek ani nedoplatek. Takže nebuďte překvapení, když nebude co vybírat.

Jak se zdaní váš příjem ve Velké Británii? Tady je výpočet přehledně >>

Návrat přeplatku na daních (placená služby) je docela krátký a přehledný proces. Stačí vyplnit formulář a zaslat jej na úřad Inland Revenue, finanční úřad. Formulář si můžeš stáhnout na našem webu, níže pod tímto článkem, nebo ho obdržíš na pobočce Inland Revenue, kde ho můžeš hned vyplněný odevzdat.

Zde je odkaz na HMRC, kde je vše potřebné pro vrácení daní z práce v Anglii zdarma.

Doklady potřebné pro odeslání s formulářem

P60 – přehled odvedené daně za celý daňový rok

P45 – zápočtový list z práce, kde jsi pracoval v daňovém roce

Cestovní pas

Zpracování vyřízení přeplatku zabere přibližně 6 týdnů. Na navrácení přeplatku nemá nárok každý, více o tomto tématu v tomto článku

Využij placené služby agentury

Jestli si nevíš rady nebo se ti daněmi nechce zabývat, pak existují agentury, které vše za tebe vyřídí. Služba je však zpoplatněna přibližně 65 librami. Můžeš využít služeb této ověřené agentury.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: