Tři možnosti, jak dostat své peníze zpět

Přečti si další tipy z kategorie Pracovní právo a daně

Prohlídni si tyto tři možnosti a rozhodni, která ti nejvíce vyhovuje. HMRC, profi agentura a účetní. Blíže v tomto článku.

tax refund češi v AngliMnoho lidí tápe v daních. Málokdo ví, jak zažádat o daně ještě méně z nich ví, jak daňový systém opravdu funguje.

Jestli jsi jeden z těchto lidí, do této skupiny jsem vždycky také patřil, doporučuji tři možnosti. 

Jak se zdaní tvůj příjem v Anglii? Vyznej se v daních >>

Kontaktuj HMRC napřímo

Zaprvé, naučit se, jak systém funguje a vypočítat si sám/a, kolik jsi na daních zaplatil/a a jak peníze dostat od HMRC nazpět.

Profi agentura

Zadruhé, využít pomoc agentury, která se tímto zabývá a vše za tebe tato společnost vyřeší. Spolehnout se můžeš na Taxback.com. S touto společností jsem měl dobré osobní zkušenosti, proto jí zde mohu doporučit. 

Zaregistruj se u Taxback ZDE a společnost tě bude sama kontaktovat.

Česká účetní v Anglii

Zatřetí, využij služeb účetní. Tato služba je nejrychlejší, ale stojí asi dvakrát až třikrát tolik, jako profesionální agentura. Můžeš klidně kontaktovat mou účetní Alice.Mason@bikingbookkeeper.co.uk, která ti ráda vyřídí vrácení daní za tebe. Její služby jsou profesionální a velmi levné. Navíc v češtině.

Osobně využívám služeb účetní, protože jsem podnikatel a účetní mi připravuje osobní daňové přiznání společně s firemním.

Mnoho lidí žije hektický život a nemá moc času si vše nastudovat, aby dostali peníze od finančního úřadu v UK nazpět, proto volí služeb profi agentury, což je úplně v pořádku.

Pracuj v Anglii v tomto roce. Zařizujeme ráce a bydlení v Manchesteru >>

Ovšem i přes to doporučuji aspoň obecně se naučit, jak systém funguje, už jen z kontrolních důvodů. Můžeš si tak lépe plánovat osobní finance a nebýt překvapený/á, že na konci daňového roku máš dluh u finančního úřadu, i když jsi očekával/a refund.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Pracovní právo a daně.

Naplánuj si cestu: