Silvestr strávíme v Anglii - už jen kvůli těm slevám :-)

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Stejně jako každý rok i letos si chceme užít Silvestra a Nový rok co nejlépe. 

Jmenuju se Hedvika a v Anglii jsem také nějakou dobu studovala, mám ji moc ráda. Proto jsme se s kamarádkou Zuzkou domluvily, že si splníme sen a vyrazíme si užít příchod nového roku do světa.

Již od konce září jsme přemýšlely, kterou zemi zvolíme. Chtěly jsme, abychom se mohly seznámit nejen s cizinci, ale i s krajany, kteří v zahraničí pracují a my se budeme moct dozvědět spoustu zajímavostí z pracovního i osobního života v zahraničí.Londýn-ohnostroj

Nakonec padla volba na Velkou Británii. Bydlení v UK nám můžou zajistit dvě spolužačky, které práci v Británii našly již před rokem a půl. Navíc nás skutečně vřele zvaly, když byly v létě na dovolené v Čechách.

Začátkem listopadu jsme si zajistily jízdenky. Odjíždíme už 28. prosince, abychom stihly i nákupy! V povánočních slevách je v UK možné ušetřit hodně peněz, slevy ve výprodejích jsou až ve výši 70% z původní ceny. Chceme se podívat po značkových prodejnách s oblečením, sportovním zbožím, parfémy a také bižuterií, která je v Anglii skutečně skvostná.

Víme, že se holky schází s dalšími Čechy, kteří bydlí a pracují v Británii. Možná se na Silvestra uvidíme, seznámíme. A abychom je potěšily, vezeme něco na zub. Chleba, pařížský salát na chlebíčky, kvasnice, tvaroh, Zuzku napadly i naše dobré Tatranky, výborné slovenské čokolády Figaro a kyselé okurky od babičky. A také velkou Bohemku na přípitek

Jedeme jen na pět dnů, takže si můžeme dovolit naplnit batohy jídlem. Naše oblečení se nám vejde do jednoho kufru, druhý obsadíme právě jídlem. Uvidíme, jestli nebude mít potíž při přepravě, snad nám pan řidič nic nevyhodí a do UK dorazíme se vším!

Silvestr budeme vesměs trávit doma, neboli u kamarádek, ale jsme domluvené, že se půjdeme podívat i do města. Třeba na Trafalgar Square, kde má být krásný, vysoký a kouzelně nazdobený vánoční strom, nebo projít Oxford Street. Chceme ochutnat pečené kaštany, madle obalené v cukru, anglický svařáček a spoustu dalších dobrot.

Pokud nebude pršet, chtěly bychom vidět půlnoční ohňostroj, který bývá v Anglii velkolepý.  Moc se těšíme!

I vy si skvěle a ve zdraví užijte Silvestr a Nový rok, ať už ho budete trávit kdekoli na světě!


Hedvika

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: