Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Sebe-vědomí. Proč ho mít a k čemu slouží? Nejste sebevědomí? Aneb co nás škola nanaučí.

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Vnímání sebe sama. Vědět, kdo jsme, vědět o sobě co nejvíce. Když půjdeme trošku do hloubky, pak je to znát také své silné a slabé stránky. 

Vědět, jak reagujeme v určitých situacích, co nám jde od ruky a čemu se vyhnout. Znát své fyzické i psychické stránky, svou povahu a předpoklady. Znát své cíle, sny a být inspirován. Žít v souladu sám nebo sama se sebou.creator motivation

Jestli jste někdy utekli hrobníkovi z lopaty, měli jste na mále, byli jste opravdu, ale opravdu těžké situaci, kdy vám šlo o život, budete jistě vědět, že se mohou stát dvě věci. Buďto se stanete velmi ostražití, až přehnaně, nebo vás událost posilnila natolik, že jste úplně osvobozeni od pocitu strachu.

Měli byste si zapamatovat, že jste unikátní. Každý vědec vám to potvrdí. Žádný člověk, který kdy chodil nebo někdy bude chodit po této planetě, nebude nikdy stejně vychovaný, nebude mít shodné chyby, klady nebo jiné osobnostní kvality. Proč byste tedy neměli věřit sami v sebe 

Dokonce i fakt vaší existence, že vašemu životu dalo vzniknout oplodnění vajíčka, pouze v ten den, kdy to vůbec bylo možné a to jen a pouze tou nejrychlejší spermií, pouze jednou z milionu, je takový malý zázrak. Jaké byly šance, že to zrovna budete vy, kdo se pak narodí? Ano vy, teď zrovna sedící v křesle nebo na židli, vy, kdo čtete tato slova právě teď. Jak to, že stále na sto procent nevěříte, že jste schopni zvládnout v životě úplně vše, co si umanete? Příroda vám věří. Váš osud vám věří. A jestli jste nábožensky založeni, Bůh vám věří. Bůh ani příroda neznají neúspěšné lidi, nikdy se takový nenarodili. Vždy šlo jen o to, co si tito lidé o sobě mysleli a tím se dostali na dráhu neúspěchu, vybaveni na tento svět jsme přišli všichni stejně. Přemýšlejte o tom.

Jestliže si člověk něco přeje, neznamená to ještě, že je zralý své přání realizovat. Je připraven dosáhnout cíle teprve tehdy, když věří, že uspěje. Jeho mysl musí být ve stavu přesvědčení, nikoli pouhé naděje nebo přání a musí očekávat, že se stane, co si přeje. Pamatujte, že mířit vysoko a čekat od života úspěch a blahobyt, nevyžaduje úsilí o nic větší, než jakého je třeba k přijetí chudoby a bídy.

Thajsko, inspirace, success

Věřím, že vše bude jasnější, když se podíváme na konkrétnější příklad toho, jak lidská mysl funguje. Není to nic složitého ani odborného. Začneme u rčení “stokrát opakovaná lež se stává pravdou”.

“Když se lidé dostanou poprvé do styku se zločinem, zoškliví si ho. Zůstanou-li ve styku se zločinem po nějaký čas, zvyknout si na něj a tolerují ho. Zůstanou-li s ním ve styku dost dlouho, nakonec ho přijmou a podlehnou jeho vlivu.”

Když se ptám našich klientů, co se jim na Británii líbí nejvíce a co si z pracovního pobytu v zahraničí vzali, je to skoro vždy na prvním místě rozdílné chování místních obyvatel. Až pak je to zlepšení angličtiny, zkušenosti s životem v Anglii nebo vydělání peněz. Jsou jiní, pomáhají si více, více si věří a působí příjemněji. Nezáleží na tom, jestli jedete do Británie za prací nebo jen tak na výlet. Důležité je, že člověk načichne místní prostředí, které ho úplně vtáhne a svým způsobem naformátuje. Když v tomto prostředí vydrží delší dobu, zvykne si na něho a cokoli jiného mu připadá "divné". Pamatuji si vlastní návrat po dvou letech z Manchesteru, kdy jsem Českou Republiku ani jednou za tu dobu nenavštívil. Dostal jsem kulturní šok. Není to tím, že někde musí být lépe a někde hůře, spíše je to změna.

I když jsem v ČR vyrůstal do svých 21 let, tak dvouletá odluka od české kultury a návyků lidí byla dostačující na to, aby mě to uvedlo skoro do šoku, se kterým jsem se vyrovnával týdny ne-li měsíce. Ale zase jsem si zvykl. Nyní vidím obě dvě kultury rozdílně, ovšem s tím rozdílem, že se dá navyknout si na změny jako když řídíte auto s volantem vlevo, pak vystoupíte z letadla a sednete do pravostranného řízení. 

Někdy si ale málem stáhnu okénko na dveřích v autě, když hledám rychle spátečku, toho se asi nezbavím.

Toto je stručné vysvětlení, jak lidské podvědomí reaguje na myšlenkový impulz ze svého okolí. Naše okolí má na nás silný vliv. Nejdříve jej zaznamená naše vědomí, pak ho přebere podvědomí, aniž bychom si to sami přáli a pak na něj reaguje a to tím nejpraktičtějším a nejschůdnějším způsobem.

Nevěšte proto hlavu, když se vám něco nedaří. Jestli máte svůj sen, který vás inspiruje, obklopte se ldimi, kteří to už mají, dokázali a ví, jak na to. Prostředí nás formuje velmi silně. 

 

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: