Poznej Wales a město Vikingů. Jednodenní výlet do doby Kamenné

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Začínáme s výlety po Británii jako minulý rok. Pojeď s námi na výlet. Pojďme se teď podívat do chráněné území Walesu, oblasti Great Orme, která se nachází na severním pobřeží vzdálené 2,5 km od Landudna. 

Wales výlet za zážitky huradosveta.czCo uvidíš?

Výhled na moře, cesta po pobřeží, maják, kašmírové kozy, kamenolom, chráněnou oblast, přírodu, město Landudno, dálnici, dáš si dobré jídlo, projdeme se a snad nezmokneme a neuvízneme v zácpě.

Co z toho budeš mít? Můžeš poznat pár nových tváří, uvidíš netradiční krajinu, vyjedeš na den z města a nekončících červených domků.

Kdy? V pondělí 14.11. ráno kolem 7 hodiny, návrat ten samý den večer

Kolik to stojí? 12 liber na osobu

Pro koho? Pro bývalé a stávající členy Huradosveta.cz a jejich přátelé

Jak se jede? Autem BMW 5 nebo VW Sharan, podle účasti

Odkud se vyjíždí? Vyzvedneme tě před domem a tam také zavezeme, vše v ceně 12 liber

Přihlaš se na výlet e-mailem na huradosveta@huradosveta.cz nebo telefonicky Evě nebo mě 737671099. Kdo se dříve přihlásí, ten jeden. Místa omezen. Max počet osob na dvě auta 9.

Wales Landudno s huradosveta.cz

Pojďme se teď podívat do chráněné území Walesu, oblasti Great Orme, která se nachází na severním pobřeží vzdálené 2,5 km od Landudna. Jméno oblasti je odvozeno od Vikingského slova (Old Norse). Landudno vzniklo v době Kamenné.

Z předešlého výletu na Lake District: "Největší zážitek byla změna, kdy člověk mohl opustit každodenní život, práci a vydat se do přírody" >>

Místo je vzdálené 137 km od Manchesteru, kde se jede většinu času po dálnici. Jsi tam autem za 1h 45min, když nechytneš ranní špičku při výjezdu z Manchesteru.

Díky své poloze, je z Great Orme možné dohlédnout na ostrov the Isle of Man a Lake District.

Zde jsou fotky pořízené z Great Orme

Mimochodem, Lake Districk není jen národní park, kde se můžeš odrovnat na dlouhých tůrách po horách, výborně u toho zmoknout, vykoupat se v ledově mrazivých jezerech přes léto, najíst se tradičního fish and chips, strávit hodinu v dopravní zácpě, vidět kamenné domy, ale také má zde sídlo Robbie Williams.

Ale zpět zase do Walesu.

V Orme se dá lyžovt na umělé sjezdovce. Jsou pouze dvě v North West. Ta druhá je v Manchesteru, takže k vůli 200m sjezdu nemusíš jezdit do Walesu.

Na pobřeží je vidět maják, postavený v roce 1862, kde se dá dnes přespat. Je tam útulný bed and breakfast.

Great Orme a Landudno na Wikipediivýlet se podařil, trošku větru nezabránilo dobré náladě a výšlapu 10km :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: