Posilování severu začíná. Plány britské vlády na vyváženou ekonomiku země

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Doba kdy se těžilo v Anglii uhlí a rozváželo do celého světa, je už dávno pryč. 

horník, průmysl ukMluvíme tady o viktoriánské době, který byla více než sto až sto padesáti lety ve svém rozkvětu.V té době sever Anglie, konkrétně Manchester, Liverpool, Newcastle a další okolní města, byla ekonomickou silou celé Británie díky těžkému průmyslu.

Hrozba zastavení volného pohybu pracovníků do Británie je reální >>

V té době vznikla síť kolejí, postupně začaly vznikat cesty a pak i dálnice. Bohužel těžký průmysl už ze severu Anglie zmizel a rozvoj zaznamenává řadu let spíše oblast Londýna a jeho okolí. To se má však změnit.

Britská vláda chystá rozvoj a posílení železniční dopravy, o které jsem se zmiňoval v předešlém článku. Dále se plánuje rozšíření několika páteřních dálnic ze tří pruhů na čtyři.

manchester channelTýká se to M6, M1 okolo Yorkshiru a M62 mezi Manchesterem a Leedsem. Přetížená je také cesta A1 z Londýna do Newcastlu, která také zaslouží regeneraci.

Někdy cestuju zrovna po těchto dálnicích, když chci z Manchesteru někam vyjet a proto se na rozšíření cest už těším. Doprava bývá někdy šílená a kolony fakt dlouhé.

Vláda chce tím vrátit ekonomice v severních městech globální konkurenceschopnost, kterou před časem měl. Nutné poznamenat, že plánovaný rozkvět sebou přinese spoustu nových pracovních míst.

Celý článek v angličtině zde

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: