Nadměrné požívání alkoholu stojí Británii £4,9 miliardy

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Alkohol a vše, co sebou přináší, stojí státní pokladnu a daňového poplatníka £4,9 miliardy ročně.

beer britainVýzkumníci z univerzit v Bath a Essexu vzali v úvahu dopad nadměrného požívání alkoholu v Británii a následky na policisty v ulicích strážící pořádek, zejména tedy v pátek a sobotu v noci, na pohotovost v nemocnicích a nehody na silnicích.

Díky opilým Britům v barech a v ulicích musejí policisté posílit jednotky o 30%, to je ekvivalent 3,2 policisty na směně o víkendu na každých 10 000 obyvatel. 

Pohotovost v nemocnici je díky tomu vytížena o 8%, tedy asi 2 504 úrazů každý den navíc.

Rád vzpomínám na své začátky v Británii, práce barmana >>

Nadměrné požívání alkoholu vede také k nárůstu nehod na cestách o 17%, to je 82 nehod každý den a 45%, ekvivalent 786 zatčení za den navíc, jen díky nadměrnému pití.

pubEkonomiku to stojí bez mála pět miliard liber ročně, proto se výzkumná centra na univerzitách v Británii spojily za účelem zjištění, jaké má pití následky na ekonomiku.

Výsledky se budou předkládat vládě, jako doporučení, kde utíkají peníze. Může to vézt k navýšení cen za jednotku alkoholu v nápojích. To by znamenalo, že pivo zdraží o 52 pencí a víno o 99 pencí, jen díky přímým výdajům vlády na následkách nadměrného pití.

Pracoval jsem v nočních podnicích a vím, že pití je v Británii velký problém, takže předpokládám, že vláda ve jménu potlačení kriminality navýší daně na alkoholu.

Těžko říct, jestli to bude mít nějaký efekt. Cena nemusí hrát vždy roli. Vláda docílí toho, že bude mít více peněz v pokladně, ale pít se bude pořád stejně. Čas ukáže.

Podrobnosti v angličtině zde

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: