Minimální mzda roste, ode dneška £6.50 na hodinu

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Hrubá hodinová mzda roste každým rokem, dnes však šla nahoru nejvíce od roku 2007, kdy ekonomika nepociťovala recesi, která se datuje od roku 2008.

Politici si mnou ruce, ekonomové však říkají, že mzda by měla být 7 liber, kdyby mělo být docíleno růstu mzdy stejně rychle, jak rostou ceny.minimum wage

3% nárůstu

To není opravdu hodně, ale je to více než je inflace.

Politici slibují nárůst na £8 za pět let, to ale není moc.

Britský Think Tank, kontrolní úřad, sdělil, že mzda by se ale měla vyšplhat až na £10.83 v roce 2019, kdyby pokračovala jako před recesí před rokem 2008. To je ale velmi optimistické podle jakýchkoliv odhadů.

Vrácení přeplatků daní>>

Nedělej za minimum wage, posuň se výš

Já si myslím, že za minimální mzdu nevadí, když člověk pracuje přechodnou dobu, třeba na rok nebo dva, když přijede za prací do Anglie a je úplný nováček. Pak by se měl ale dostat výše, aby se zvedla jeho životní úroveň a nemusel tak trávit v práci třeba 50 hodin týdně.

Po nějaké době, je to velmi individuální, člověk získá nové kontakty, seznámí se s lidmi z jiných prací, pozná prostředi a z toho může profitovat.

Češí v Anglii>>

Anglie může být docela drahým místem, když člověk chce žít ve svém bytě nebo domě a nesdílet ubytování s více lidmi, které je velmi výhodné především z finančních důvodů na začátek.

 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: