Mind-set vítěze. Bez angličttiny dvě práce
Petr přijel do Anglie k nám do Manchesteru v roce 2013. Neuměl moc anglicky, ale měl chuť a drive pracovat.
Petr nebyl ani nejmladší. Bylo mu přes 40 let a do kapsy měl hluboko. Vše hrálo proti němu. Vypadalo to, že takový člověk je předurčen k neúspěchu v Anglii. Nedomluví se, nemá peníze nazbyt, nemá specializaci v práci, je starý.
Pomohli jsme přes 600 Čechům a Slovákům začít v Anglii >>
Ovšem pozor. Petr je také energický člověk. Nerad prohrává a pere se s osudem jako 18ti letý. Rychle se učí a umí se moc dobře prodat, má zkušenosti s jednáním s lidmi. Co nemá v angličtině, to vynahradí řečí těla. Neházel vinu na ostatní, nestěžoval si. Věděl, že se rozhodl úplně sám.
Neverbální komunikace je až 92 % toho, co řekneme, mimo obsah našich slov (gestikulace, jak se tváříme, intonace, postoj, pohled, oblečení, energie).
Petr začal pracovat hned po několika dnech a co víc, za dalších pár dní měl druhou práci.
Byl velmi pracovitý, měl drive a chuť něco dokázat. Chuť se učit. Nakopal všem mladým zadek. Zejména těm, kteří mají školy, umí jazyk, ale chybí jim chuť.
Zřejmě proto, že vše měli od mala vše zadarmo, nikdy se nemuseli zamazat a zapotit se. Možná proto nezáleží vždy na věku nebo na angličtině.
(Rozhodně nedoporučuju vycestovat do Anglie bez angličtiny. S jazykem máš větší šance)
S našim Petrem to nakonec dopadlo dobře. Měl jsem z něho radost a on zase ze sebe. Už po několikáté v životě dokázal okolí a hlavně sobě, že do čeho se pustí, to zvládne. To je postoj. To je mind-set vítěze.
Adam Wojnar
Líbí se ti článek? Podpoř nás:
Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.