Anglicky už umíš! Nevěřiš?

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Skoro každý anglicky už umí. Tedy, hlavně ten, kdo se anglicky učil, pochopitelně. Ovšem zadrhává mluvené slovo za gramatikou a slovíčkama. 

Školství všude na světě je podobné. Důraz se klade na gramatiku a poslech, nikoliv na to, jak mluvíš. A přitom mluvení je to, co v zahraničí potřebuješ nejvíce. Nikoho nezajímá, jestli zvládneš test na 100 bodů, když ze sebe během vteřiny něco nevyrazíš, i když gramaticky špatně.

Co po škole? Vyjeď do Anglie >>

Neobviňuj ale jen to naše školství, to není fér. Ve škole se tě snaží naučit vše potřebné, co pro život budeš potřebovat.

Nyní jsi plnoletý nebo plnoletá a neseš zodpovědnost za své znalosti. Jestli ti nestačí, co víš, tak se to douč. Internet je plný všeho, co ti chybí. A co tam není, nakup si knihy a už se. Nikdo to za tebe neudělá. Cizí jazyk je určitě ten předmět, kde po ukončení školy tvé sbírání znalostí teprve začíná.

Osamostatni se a postav na vlastní nohy >>

Proč to tak je, že nedávám myšlení v cizím jazyce a zdrhávám se při mluvení?

Je to proto, že uvažuješ 5x rychleji ve svém mateřském jazyku, než mluvíš. Když potom budeš mluvit anglicky, ale uvažovat pomalu, nedokážeš se vyjádřit, nedokážeš včas formulovat větu, musíš si vše předem připravit.

Připravuješ si v duchu odpověď, celou větu a nedokážeš hned včas reagovat. To se dá ale naučit. Nauč se uvažovat v angličtině rychleji než mluvíš. Jak na to? Poslechni si video.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: