Jak se nakupuje nemovitost v Anglii, díl první

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Tímto procesem jsem prošel poprvé tento rok. Nákup domu nemusí být vůbec hrozivá záležitost, když se na to připravíte 

Využijte všech možných dostupných informací na internetu, ale především vašich poradců – pracovník realitní agentury, hypoteční poradce, advokátní kancelář, pojišťovák a údržbáři, kteří budou pracovat na rekonstrukci. Tento článek není srovnání mezi nákupem nemovitosti v České Republice a Velké Británii. Popisuje pouze osobní zkušenost.pred upravou01

Je nezbytné zjistit informace o dané lokalitě u městského úřadu a obrovskou pomocí může být také prodavač v místním obchodě, výčepní v hospodě nebo taxikář. Divili byste se, co se všechno dozvíte o místě, o kterém jste si mysleli, že už dobře znáte.

Vlastnit dům je podle mě lepší než si ho pronajímat. Hlavním důvodem je, že z podnájmu vás může majitel vystěhovat, kdy se mu zlíbí. Vlastní dům zase sebou nese jiná úskalí, nikdo vám peníze nevrátí, když se pokazí například pračka nebo bojler. Velkým problémem může být také depozit na hypotéku.pred upravou 02

První krok je vyhledat vhodnou nemovitost a položit si tyto otázky: jak blízko je zastávka MHD, budu mít blízko do obchodu, do školy nebo do práce? Je tato oblast bezpečná, jací jsou sousedé, dá se parkovat přímo před domem na vlastním pozemku, na cestě nebo jde o rezidenční oblast, kde je zapotřebí parkovacích lístků? V jakém je dům stavu a podobně. Věřím, že určitě přijdete na spoustu dalších otázek.

Tyto obrázky vypovídají o stavu tohoto domu. V průběhu dalších dvou dílů uvidíte vývoj prací. 

Dalším důležitým článkem je Estate agent – realitní společnost. Ze zaměstnance kanceláře zkuste vytáhnout co nejvíce informací, abyste nekoupili nemovitost v místě, kde jdou ceny pouze dolů a není o tuto oblast zájem. Někdy v budoucnu můžete přece dům prodávat, tak ať je to dobrá investice.

Zvažte také, jestli nebudete dům někdy pronajímat.pred upravou 04

Zaměřil jsem se pouze na pronájem pro naše zákazníky. Důležitým kritériem bylo, aby se dostali lehce nejen do centra Manchesteru, ale aby oblast poskytovala možnost dopravy do všech možných stran města, kde by mohli pracovat a ubytování bude cestování do zaměstnání ulehčovat.

Tímto odkazem se dostanete do druhého dílu tohoto příběhu.

 

Rightmove.co.uk

Zoopla.co.uk

Advokátní kancelář

Zlevněné nemovitosti

Porovnání hypoték a pojistek

 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: