Evropa se mění. Nenávist a strach nikam nevedou

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Boří se hodnoty. Ulicemi (Francie) otřásli kulomety. Političtí lídři panikaří. Evropan dostává strach. Milion let vývoje nelze zastavit hranicemi, náboženstvím, školstvím, zákony, ani Evropskou unií nebo policií.

Adam Wojnar huradosveta.czTy nejskrytější pudy se budou vždy probouzet, zejména pak v případě ohrožení státu a národu. Budou se také probouzet v ekonomické krizi. Ty nejtemnější pudy se budou probouzet ve chvílích strachu.

Naše civilizace začala vznikat před 25 tisíci lety. Nezapomeň, že člověk se vyvíjel a žil 40x déle jako lovec, než jako civilizovaný muž nebo žena. 

Nám Evropanům se podařilo dostat na velmi vyspělou úroveň nejen ekonomicky, ale také spirituálně. Spirituální růst je možný pouze za předpokladu, že je uspokojeno to, co je nutné pro přežití. To je potrava, bezpečí, rodina, stabilita a víra. Potom nastává spirituální růst, rodí se méně dětí a národ začne pomalu vymírat, jak se to děje se západním světem. Chybí děti a mládež.

Proč to tak je? Protože lovec, pastevec a farmář potřeboval děti, aby jeho rodina přežila. A potřeboval jich hodně.

Dnes nejsou děti zapotřebí. Ekonomiky jsou silné a sociální systémy v Německu, Británii nebo Skandinávii velmi štědré. Ještě nedávno neexistovaly žádné sociální dávky. Neexistovala nízká nezaměstnanost. Kdysi bys bez práce umřel hlady. Dnes neumřeš. Náš západní styl života je vyspělý. Jenže máme, ty i já, v sobě stále potenciál chovat se jako zvíře, a to i přes všechny současné technologické vymoženosti a naši vysokou kulturní úroveň.

I´m Czech >>

Máme se tak dobře, jako se měly v dávnější  historii jen panovnické a  šlechtické rody, později  bohatí obchodníci a průmyslníci.

Proto se rodí málo dětí a proto je pro zdivočelé národy Evropa tak přitažlivá. Když k tomu připojíme fakt, že Evropanů rapidně ubývá a proto musíme být nějakým způsobem „doplnění“, abychom nevymřeli, pak je jasná „merkelovská“ politika. Nemám jí to za zlé. 

Jen je nutné si uvědomit, že nelze svým pokročilým myšlením a spirituální vyspělostí a zřejmě ani vyjednáváním vést zdivočelé skupiny, které žijí v době nepřizpůsobivých a krvelačných lovců nebo v době kamenné. Oni potřebují pomoct. Jak potřebují pomoct? Neodvažuji se tvrdit, že mám řešení. Nevím to.

"Když se díváš na televizi nebo posloucháš rádio, měj na paměti jedno: Média jsou média, potřebují sledovanost. Prodávají reklamu stejně jako politik usiluje o hlasy voliče. Tam spásu nehledej. Studuj historii a udělej si vlastní názor."

Ať je naše historie návodem.

Lovec potřeboval pevnou ruku, strach, boj o svůj život, to ho udrželo v klidu. Sociální dávky by jen podpořily  jeho apetit po boji. Možná by ho udržely v klidu. Nevím. Nemá smysl o tom polemizovat. Na experimenty nemáme čas.

Heroes of history Durant

Lovec je v tomto prostředí zmatený, neví, co má dělat. Je jednoduše zmanipulován ideologií. Naučili ho dělat to, co zná a umí. Probudili v něm jeho temnou stránku duše. Bojuje, rozděluje svět na MY a ty ostatní, ONI. Uvažuje tímto způsobem: „buď jsi se mnou, nebo jsi můj nepřítel“. Lovec je jednoduše manipulován ideologií, náboženstvím, slávou. O kom tady mluvím jako o lovci? Nemusí to být nutně každý, kdo je Islámista. V tom to není. Nechci velmi těžkou a komplikovanou problematiku zjednodušovat. To nelze. Nemůžeme rozdělovat lidstvo na ONI a MY. Jakékoliv dělení tohoto typu podněcuje jen k vyhledávání rozdílností mezi lidmi. To je pravý opak toho, co potřebujeme.

Psychická vyčerpanost, mentální bolest a chuť to vzdát >>

Evropa se už dávno dostala přes toto tisíce let staré myšlení. Evropa si také procházela svou temnou minulostí od Římanů až po II. Světovou válku. Není třeba to zažívat znovu.

Nesmíme zapomínat na to, že nenávist vůči lovci není řešením. Takto vznikl fašismus a za přispění ekonomické krize se tyran, jakým byl Hitler, ujmul vedení vyspělé země. Byl to tvrdý vůdce, kterého národ následoval, protože sliboval blahobyt, vyřešení ekonomické krize, byl nekompromisní, nalezl nepřítele, žida a bolševika, lidé ho proto zbožňovali. Měl pro národ řešení. ONI jsou špatní a MY ti dobří.

Jsme dnes na prahu podobné situace? Kdo bude našim vůdcem? II. Světová válka nebyla tak dávno, abychom na ní zapomněli. Braňme své hodnoty. Buďme i nadále vyspělou Evropou. Nedovolme, aby naše lovecké pudy vyšly najevo, pak bude už pozdě. 

A nezapomeň, i my se umíme chovat jako divoká zvířata a každý náboženský směr se dá lehce v rukou chytrých manipulantů zneužít.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: