Británie nutně potřebuje zkušené instalatéry, dělníky na stavbě a techniky

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Je šokující, že na jedné straně slyšíme, že Británie bojuje s přebytkem pracovníků z EU zemí a na druhé, že nemají dostatek zkušených pracovníků. Kde je pravda? Podle mě první varianta je čistě populistická a jde jen o hlasy v nastávajících volbách v květnu 2015. 

výdělek anglie penízePředevším jde o nedostatek kvalifikované pracovní síly v Londýně, tam je největší problém pro firmy najít pracovníky. Musím zdůraznit, že jde opravdu o kvalifikované pracovníky, kteří se samozřejmě musí nějak domluvit anglicky, když chtějí v Anglii pracovat. Nejde o žádné mazaly nebo polo zkušené lidi po rekvalifikačním kurzu na pracáku.

„V průměru jedna ze tří velkých firem v Londýně odříká zakázky kvůli nedostatku kvalifikované síly.“

Majitel největší instalaterské firmy v Londýně Pimlico Plumbers, Charlie Mullins říká: „naši instalatéři si mohou vydělat až 100 tisíc liber za rok“.

Zní to krásně, ale je třeba mít ty pravé zkušenosti, dravost a umět anglicky. Proto si přečti celý článek v angličtině zde.

Opět se potvrzuje jedno, kdo umí jazyk a má zkušenost, má vždy a všude dveře otevřené. Je zajímavé sledovat tento trend, který už několik let začíná prosakovat i do zemí Českých. Máme hodně lidí z vysokých škol ekonomických, lidi studují humanitní vědy jako diví, ale nikdo neumí vzít ten šroubovák nebo kleště a něco vytvořit nebo opravit.

Myslím si, že jestli se rozhoduješ, co v životě budeš dělat, nebo tě nebaví, co teď děláš, stojí to za zvážení. Řemesla nám mizí. Jestli k tomu umíš jazyk, ať už anglický nebo německý, klobouk dolů. Může být z tebe milionář.

Jestli to myslíš s jazykem vážně, náš pracovní program v Anglii nabízí jazykový kurz, který si můžeš prodloužit za pár stokorun. Nikdy nebylo jednodušší vyjet do Anglie za prací jako dnes.

Naučit se jazyk, získat zkušenosti a pak dělat třeba toho instalatéra v Londýně nebo jinde v UK. Tak si jen pořád nestěžuj a makej na sobě. Držím ti palec.

Pro koho je práce v Anglii vhodná >>

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: