Pro koho je práce v Anglii vhodná?

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Prací v zahraničí člověk prostě nemůže prodělat. Pozná především sám sebe a také jinou kulturu.

Nedávno jsme měli živou akci v Ostravě. Tady je několik sestřihů o věcech, které jsme tam probírali.

Osobně beru pobyt v cizí zemi, ať jde o práci v Anglii nebo jiné zemi, jako povinnost každého, kdo chce pracovat na svém osobním rozvoji.

Zahraničí člověka naučí mnoho věcí, mezi které patří postarat se sám o sebe, pomůže mu poznat své stránky, které mu byly do té doby skryty.

Luxusní bydlení ve čtvrti Old Trafford >>

A pak samozřejmě všem jasné věci, jako výdělek, nové zkušenosti a angličtina. Cestou a životem v zahraničí člověk beze sporu hodně získá. Někdy takový život může hodně bolet. Aspoň tedy ze začátku. Souhlasím, není to pro každého, ale každý by se měl o to pokusit.

Někdy si člověk o sobě myslí, že nemá jakýkoliv problém s adaptací na nové lidi a prostředí. Opak může být pravdou a to z toho důvodu, že život mimo svou rodnou zemi je natolik jiný, že se s něčím podobným člověk nemohl nikdy před tím setkat a vyzkoušet si to.

Adam Wojnar odpovídá na ty nejzáludnější otázky >>

Poznat sám sebe by měla být tvá priorita v životě.

Řekl bych, že o to je tato zkušenost zajímavější. Co je nepoznané, tam je příležitost pro osobní růst. V komfortní zóně člověk sotva poroste. Spíše naopak, začíná pomalu zaostávat, chřadnout a zmenšují se mu obzory.

Vím, že takoví nejsi. Jsi mladý nebo mladá a máš přece chuť dobýt svět a nespokojíš se se stejnokrojem, který ti byl přiřazen. 

Myslím, že je na místě ujasnit si také to, pro koho práce v Anglii NENÍ. A je to stejně důležité si to ujasnit, jako to, pro koho to je. Proto se mrkni na toto druhé video.

Jaké jsou ty tvé důvody pro cestu do zahraničí? Každý má důvod trošku jiný. To není důležité, jaký je přesně ten důvod. Důležité je znát ho a být s ním ztotožněn. Prostě mít v tom jasno.

Málo kdo ví přesně, co chce v Anglii nebo jiné zemi dokázat a také málo kdo ví, co od cesty očekávat. 

Zeptej se sama sebe, k čemu mi to vlastně pomůže? Budu mít lepší práci po příjezdu domů? Ano? Proč by měla být lepší? Je to díky angličtině?

Pak musím makat na jazyku a každý den využívat anglického prostředí, ať je to investice, která se mi opravdu vyplatila. Můžeme mít různé cíle, toto je jen příklad. Měli bychom je však znát.

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: