Jsi zde:  Huradosveta.cz > Au-pair


Zkušenosti s prací aupair

Přečti si další tipy z kategorie Au-pair

Jaké jsou zkušenosti lidí s prací v Anglii a au-pair? Jak probíhá péče o děti v zahraničí?

Připravujeme pro vás tipy, které využijete při hledání práce v Manchesteru a Velké Británii.

Camilla využívá pro svou rodinu au-pair už skoro 10 let – Itálie:


Je to opravdu významná životní zkušenost.
Již spoustu let využíváme služeb au-pair. Většinou pocházejí z Německa nebo Rakouska. Ze začátku jsme měli obavy mít cizince ve vlastním domě, ale časem jsme si na to zvykli. Holky, které se starají o naše tři děti, jsou pro naši rodinu velmi důležité a snažíme se jim poskytnou domácí zázemí, jak nejlépe to jde.

Jsou to mladé holky ve věku kolem 19 let, které jsou poprvé na delší domu z domova. Někdy mají obavy, že neuspějí, bývají smutné a podobně. Každá au-pair je jiná, má své zvyky, návyky a samozřejmě charakter. Pochopení každé osobnosti tvoří velmi silné pouto mezi námi a navzájem se respektujeme. Často se učí italsky a já se jim snažím pomáhat s domácími úkoly. Vzpomínám si, že jsme jednou seděli nad učením skoro do rána, protože ráno měla přijímačky na vysokou školu.

Nedávno od nás odešla au-pair, která byla u nás šest měsíců. Zvykli jsme si na ni tolik, že při její odchodu děti plakali a já jsem jí brala jako člena naši domácnosti. Často si telefonujeme a tento rok pojedeme na společnou dovolenou. Jsme v kontaktu i s au-pair, které byly u nás před více než třemi lety.

Je to zkušenost nejen pro mě, ale i pro naše děti. Naučí se respektovat jiné národnosti a přiučí se cizí slovíčka. Moje zkušenosti jsou velmi dobré, měli jsme štěstí na většinu děvčat. Starání se o děti vyžaduje lásku, úctu, trpělivost a především upřímnost.

Ursula – Jižní Afrika


Uršula poprvé viděla sníh, když byla na au-pair pobytu v Holandsku. Tato práce vyžaduje velké přípravy. Její zkušenost stála za to. Ursule se pobyt v Holandsku líbil, a proto zažádala znovu o víza, aby se mohla stát au-pair ještě jednou.

Minulý rok jsem byla poprvé na au-pair pobytu. Byla jsem v holandském městě Amersfoort na 6 měsíců a starala jsem se o dva chlapce 7 a 11 let. Zezačátku jsem byla v šoku. Není to tak jednoduché stát se au-pair. Myslela jsem, že stačí jen kontaktovat agenturu, koupit si letenku a jede se.

Takhle to ovšem nechodí. Prvně je nutné udělat si profil, musí se najít vyhovující rodina, pak si telefonujete přes Skype nebo telefon než mě rodina akceptovala a já ji a nakonec zdlouhavé vyřizování víz. Až pak jsem mohla odletět a stát se au-pair. Celý proces trval několik měsíců.

Zkušenosti
Očekávala jsem od tohoto pobytu hodně. Především že poznám novou kulturu, jazyk a poznám nová místa. Měla jsem ráda svou rodinu. Hezké bylo, když jsem viděla sníh poprvé v životě, místa, kde se zřejmě v životě už nepodívám a lidi, které jsem poznala, byli úžasní. Co se mi nelíbilo, byla cena za transport, městkou hromadnou dopravu a cestování celkově.

Příprava
Měla jsem spoustu kurzů, sbírala jsem tipy od předešlých au-pair a komunikovala se svou rodinou opravdu mnohokrát, než jsem odletěla.

Náplň každodenní práce
Připravila jsem chlapcům snídani, oběd, převlékala je, brala je do školy a jakmile se vrátila zpět, tak jsem se věnovala menším domácím prácem. Odpoledne jsem je vyzvedla ve škole, přivezla domů. Když počasí dovolilo, hráli jsme si spolu venku na zahradě. Pak jsem jim udělala večeři a někdy je uložila ke spaní.

Když jsem měla volno, navštěvovali jsme se s dalšími au-pair, cestovala jsem, chodila do muzeí a v prodlouženém víkendu jsem navštívila i Paříž.

Kontakt s rodinou
Jsem stále v kontaktu s rodinou i po návratu domů. Velmi se mi tam líbilo a vážím si, že jsem měla tuto možnost. Velmi mi chybí. Au-pair pobyt mi pomohl, abych se osamostatnila a poznala lépe sama sebe. Hodně jsem se také naučila a nemohu se dočkat, až pojedu znovu jako au-pair.

Chcete více informací? Přihlašte se k odběru bezplatného e-mailového kurzu nebo nás kontaktujte.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Au-pair.

Naplánuj si cestu: