Z Ostravy na letiště Krakov pohodlně a načas

Přečti si další tipy z kategorie Jak do Anglie

Využil jsem služeb přepravce Ryanair, jako vždycky a jako transport na letiště z Ostravy jsem zvolil TigerExpress.

Auto bylo přistaveno s půlhodinovým zpožděním, ale na první zastávku jsme dojeli načas, takže to bylo v pořádku. Ovšem pár pasažérů ze Španělska mělo naplánovaný příjezd na letiště 15min před odletem letadla a tak tlačili na řidiče, aby to stihli a dojel načas.

Byla to samozřejmě chyba cestujících, že si špatně naplánovali cestu, ale co mě mrzí na řidiči bylo, že se snažil vyhovět a podlehl nátlaku. Po dálnici mezi Katowicemi a Krakovem jel skoro 200km/hod.

Zaráží mě, že by si kvůli nezodpovědným cestujícím nechal vzít řidičský průkaz, přišel by hned o zaměstnání a platil pokutu za překročení rychlosti. Navíc v autě transportér byl plný lidí, takže při jakékoli nehodě by to mohlo být dost zajímavé, ani na to raději nemyslím.

Na fotce je Honda Jazz v automatu (doporučuji do zdejší špičky!), kterou jsem si půjčil na 4 dny v Manchesteru za 95 liber i s veškerým pojištěním. Doporučuji společnost GreenMotion pro zapůjčení auta. Jsou nejlevnější a auto má najeto od novoty celkem jen 260 km.manchester půjčovna aut letiště

Až na tu rychlost na dálnici jsem byl ale s přepravou spokojen, řidič byl velmi příjemný a uměl plynule anglicky. Cesta trvala bezmála 3 hodiny, internet v autě byl sice velmi pomalý, ale s tím jsem stejně nepočítal. Nebylo to ani na surfování na mobilu. Cena přepravy mezi Ostravou a letištěm Krakov byla 550,- v jednu stranu, takže 1100,- zpáteční.

Zřejmě zvolím tuto cestu přepravy znovu. Společnost nabízí dobrou alternativu, protože vlakem to trvá mnohem déle a ještě spoj jede moc brzy, asi ve 3h ráno, nemluvě o několika přestupech. 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Jak do Anglie.

Naplánuj si cestu: