Z Manchesteru do Ostravy přes Londýn

Přečti si další tipy z kategorie Jak do Anglie

Cesta na letiště Londýn Stansted trvá přibližně 9 hodin z Manchesteru. Počítám i hodinu a půl čekání na spoj z Londýn Victoria na letiště Stansted.

Cena letenek je přes prázdniny vysoká

V poslední době, především v období letních prázdnin, jsou letenky výrazně dražší než v průběhu roku, proto volím variantu přestupu na různých letištích nebo cestování přes Birmingham a pár dalších menších městeček. Prostě přes polovinu Anglie. Pro výběr letenek doporučuju AzAir.com. Najdeš tam navazující spoje jednoduše a cestuješ levně.londýn kavárna

Cestuju Česko-Norsko-Anglie>>

Nekonečná cesta autobusama

Vyjížděl jsem v 7 hodin ráno z autobusového stanoviště v Manchesteru a zvolil jsem přepravce Megabus. Cena lístku celkem £5.50. Cena hezká, cesta však horší. Autobusy jsou v pořádku, ovšem chybí někdy funkční klimatizace a zásuvky, které jsou v National Express standardem. Ale cena bezkonkurenční, několikanásobně nižší.

V Londýně jsem byl za šest hodin, pak čekání na Victorii, největším autobusovém a vlakovém stanovišti v Londýně. Čas jsem si zkrátil kávou a muffinem v Café Nero.

Z Ostravy na letiště Krakov pohodlně a načas>>

Londýn – letiště Stansted


birmingham

Na letiště mě dovezl autobus od Terravision, cena lístku £9. Opět cena velmi přijatelná. Letiště Stansted je v tomto období přeplněné, také je to způsobené neustálými úpravami letištních hal, proto se připrav na fronty na odbavení, na záchody, v obchodech, prostě fronty kam se podíváš.

Ryanair letěl naštěstí načas, minulý měsíc, v červnu, jsem však čekal o hodinu déle díky stávce na kontrolních věžích ve Francii nebo Německu. Spoj letěl přímo do Ostravy, odkud jsem byl doma v Karviné během 45 minut.

Cesta to byla přijatelná, ale každý týden bych to absolvovat nechtěl.

 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Jak do Anglie.

Naplánuj si cestu: