Před návštěvou Británie určitě navštivte lékaře, vyplatí se vám to

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Chystání a přípravy na vycestování do zahraničí na delší dobu neobnáší jen učení řeči, správný výběr věcí, které si nabalit, co nejúspornější způsob, jak je nabalit, ale i “technická kontrola“ našeho těla a zdraví.

Těžko na cvičišti, lehce na bojišti

I takhle by se dala nutnost návštěvy všech možných lékařů, kteří se starají o naše zdraví, nazvat. Než vycestujeme, měli bychom absolvovat všechny preventivní prohlídky, které máme. Může nám to velmi ulehčit pobyt i zaměstnání v Anglii.

Je nutné nechat si prohlédnout a spravit zuby. Mohli byste si způsobit zbytečné komplikace spojené s hledáním zubaře v Manchesteru, jen proto, že jste se báli, nebo nepovažovali za nutné nechat si ošetřit zuby doma. Nejenže se vyhnete bolestivým stavům a svěření se do péče neznámému lékaři, ale také ušetříte.

Budete-li v zaměstnání, tady by to také nepřineslo užitek. Zaměstnavatelé jsou raději, když zaměstnanci pracují, jsou v pohodě, nic je nebolí a nemusí běhat po doktorech.

Nejde však jen o zubní péči. Holky by měly určitě zajít na gynekologii, jste-li na něco alergičtí, nezapomeňte navštívit svého alergologa, i když odjíždíte v měsíci, kdy třeba reakce na pyly, seno či jiné sezónní alergie nehrozí.

Užitečně vybavená lékárnička

Léky mají velkou trvanlivost a jsou dobře skladovatelné, takže si s klidem nabalte ty, které často užíváte. Jejich alternativy v Anglii hravě najdete, ale aspoň malou zásobu stojí za to mít! Nejčastěji se nám můžou hodit léky na bolest, horečku, zažívání, průjem. Léky, které berete na nějakou nemoc, jsou samozřejmostí.

Jedete-li  pracovat jako au-pair, doporučuji sehnat si i sirup na roup dětský, neboli hlísty. Taky jsem je jednou dostala od dětí, a i když jsem se snažila zbavit se jich česnekem, kterého jsem najednou snědla půl palice a následně málem omdlívala díky nízkému tlaku, dýňovým semínkem a všemi možnými přírodními způsoby, nakonec jsem se slovníkem v ruce kvůli jakykové bariéře a nezměřitelnou dávkou studu musela k lékaři.

 

Před odjezdem skutečně nic nezanedbejte, co se zdraví týče. Každý máme něco, o co se musíme starat víc, než ostatní. A taky, zdraví si to v Anglii zaručeně užijete mnohem víc!

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: