Vzpomínám na sváky v Anglii, kdy jsem skoro vždy pracoval

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Oslavy mohou probíhat různě. Většina Čechů a Slováků, kteří žijí a pracují v Anglii, slaví příchod Nového roku v kruhu svých známých. 

vánoce ManchesterMezi přáteli

Oslavy mohou probíhat různě. Většina Čechů a Slováků, kteří žijí a pracují v Anglii, slaví příchod Nového roku v kruhu svých známých. Slézají se po domech a pomalu začínají oslavovat už od odpoledne. Úplně stejné jako doma v Čechách.

Atmosféra bývá o svátcích výborná

Protože jde vždy o menši skupinky známých, kteří žijí v Anglii a jakož to cizinci pocházející ze stejné země, mají k době velmi blízko. Stejný jazyk, zvyky, humor, podobný příběh.

Kolik vydělá průměrný Brit měsíčně >>

Velká skupina lidí zůstává v práci, protože pracují v gastronomii, v barech, restauracích, kuchyních nebo jinde v pohostinství. Když jsem míval dvě zaměstnání v Anglii, tak to druhé bylo vždy právě v baru nebo restauraci. Na Silvestra jsem pracoval skoro vždycky.

merry christmasBuď pracuješ na Vánoce nebo na oslavách Nového roku

Volba byla jasná, kdo by chtěl trávit celé Vánoce v práci. Někteří zaměstnavatelé ovšem tuto možnost volby nenabízí a musíš pracovat celé svátky, ani to není neobvyklé. Koneckonců dýška jsou hezké.

Práce ve skladech, představujeme Skelmerdsdale >>

Pracoval jsem dva roky v golfovém klubu v Manchesteru a byl jsem tam jediný full-time barman, takže na výběr jsem moc nemíval. Atmosféra o svátcích bývala však vynikající.

Místní lidé jsou úžasní

Jsem moc rád, že jsem pracoval vždy o svátcích. Člověka podpoří, udělají společnost a ještě se při tom naučíš anglicky.

Novoroční předsevzetí 

Nikdy jsem si ho nedával. Nevidím v tom přínos, pouze si člověk vytváří stres a má velké oči. Naopak si můžeš nastavit své „novoroční předsevzetí“ třeba uprostřed léta, nezáleží na datu, kdy si řekneš, že se do něčeho pustíš.

 Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: