Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Volby aneb koho (NE)zajímá politika?

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Voleb jsou plné noviny, časopisy, zprávy, rádio, televize, internet a zdá se, že kdo nepíše o volbách, jako by nebyl a kdo se o ně nezajímá, jako by neměl zájem o budoucnosti republiky.

Je to předvolební masáž, která se nám začíná nebezpečně často opakovat a chtě nechtě se jí musíme účastnit. Všechny politické strany jsou si velmi podobné. Pozor, neříkám, že jsou stejné, jen jsou všichni prostě politici, ať jde o ODS, ČSSD, Úsvit, Zemanovce nebo TOP09 a ostatní.

Nemyslím si, že kdo se o politiku nezajímá, tak nemá zájem o lepší život, lepší prostředí, budoucnost svých dětí, lepší morálku, vyšší platy, více pracovních míst, střechu nad hlavou, prostě jen nesleduje politiku, protože na to musí mít člověk odolný žaludek a vézt si osobní záznamy, kdo kde s kým za kolik a podobně, aby neztratil přehled, kdo je ještě na scéně nebo už v base a tím jeho volební hlas nebyl neplatný.

Já se zde nebudu politikou více zabývat a už vůbec nebudu propagovat nebo hájit své politické přesvědčení, každý z nás má kouli mezi ušima a v ní si nosí svůj vlastní rozum.

"Člověk, který se přičinil, aby rostly dva klasy, kde dosud rostl jeden, více vykonal pro blaho pozemské, než všichni politikové a filozofové dohromady." -Jonathan Swift

Ať zvítězí kdokoli, nic moc se nezmění ze dne na den. Dlouhodobě snad ano. Daně se snižovat příští týden nebudou a lidi budou brát práci v zahraničí jako alternativu. Nezaměstnanost je v ČR přijatelná. Zde je krátké porovnání podle EuroZpravy.cz

Míra nezaměstnanosti podle EUROSTAT (Statistický úřad Evropského společenství), která se používá pro mezinárodní srovnávání a vychází z výsledků za srpen 2013, ukazuje, že se ČR drží pod průměrem EU: ČR 7,3 %, EU28 10,6 %. Méně nezaměstnaných než v ČR bylo v Rakousku (4,7 %), Německu (5  %) a několika dalších zemích.

Celá zpráva od EuroZpravy.cz zde >>

Británie stále láká. Bylo to tak i před politickou krizí našeho státu. Jestli se rozhodnete jet do Anglie, Skotska, Walesu nebo Irska, nezapomeňte na jazykové dovednosti, jak jste na tom s angličtinou?

Zde jen pro srovnání několik údajů od Citizen Advice Bureau v Británii:

  • Ročně máte právo na 5,6 týdnů placené dovolené. To znamená, že pět dnů v týdnu, máte nárok na 28 dní placené dovolené ročně.
  • Neměli byste pracovat více než 48 hodin týdně, písemně nedohodnete.
  • Můžete si vzít až 52 týdnů mateřské dovolené. Pouze některé ženy si však mohou vzít placenou mateřskou dovolenou.
  • Minimální mzda £6.31 od 21 let.

Nejnižší částka, kterou vám musí platit, se nazývá National Minimum Wage. Ta bude záviset na věku.

Celá zpráva v češtině zde >>

Mnoho lidí odjíždí na vlastní pěst, někdo zase upřednostňuje agenturu. Ať každý rozhodne podle vlastního uvážení. Každopádně informovanost o tamních poměrech daného státu je nezbytná.

 

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: