Více než 500 piv a ciderů na festivalu v Manchesteru

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

O anglickém pivu si můžeme každý myslet svoje, ale festival piva a cideru přímo v Manchesteru slibuje dobrou zábavu. Ochutnat budete moci z více než 500 značek piva, cideru a perry (kvašeného jablečného a hruškového moštu). 

guiness pivoCelá ta legrace proběhne 21.-24. ledna na velodromu National Cycling Centre, který hostil už několik mistrovství světa v dráhové cyklistice.

Co je k vidění

Konečně nebude na výběr jen z britských značek. V nabídce budou i piva americká, belgická, nizozemská, německá a mimo jiné samozřejmě i česká.

Organizátoři navíc doporučují koupit si lahové „real ale“, pivo, které žije – tj. které fermentuje ještě v lahvi, je vyrobené výhradně z přírodních ingrediencí, neobsahuje žádná éčka a údajně skvěle chutná.

Vyzkoušej cider (mošt)

Za vyzkoušení bude určitě stát i nějaký ten cider (kvašený jablečný mošt) nebo perry (to samé, jen z hrušek). Ovocná šťáva, která několik měsíců kvasila v sudech, má většinou o něco víc alkoholu než pivo a zrádně snadno se pije. Každá značka navíc chutná o trochu jinak – narazit můžete jak na sladkou chuť, tak pořádně kyselou.

Jaké pojištění pro pobyt v Anglii potřebuješ >>

Doporučuju vyzkoušet jahodové pivo

Ze všech netradičních piv mi osobně chutnalo toto pivo asi nejvíce. Pak ještě hruškový cider, ale nejlepší je švédský Copparberg, který se dá koupit v Čechách například v obchodě Ikea.

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: