Věnuj se tomu, čemu rozumíš

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Trh s realitami, nákup, údržba a správa bytů mě zajímá od začátku podnikání ve Velké Británii v roce 2009. 

Jsem přesvědčený, že člověk by se měl věnovat tomu, čemu rozumí a má přirozenou zvídavost. Nevymýšlet blbosti a hledat jednorázové příležitosti, které slyšel na pivu od kámoše a o kterých nemá hluboké vědomosti a znalosti. Tečka. Nemám co dalšího dodat. Jestli sis přečetl tento odstavec, tak teď to můžeš zavřít.

Jestli tě zajímají další věci, tak pojďme dál.

Anglie investice Adam Wojnar

Každý by se měl zabývat tím, čemu se věnoval aspoň posledních pět, deset, dvacet let svého života a to buď v práci, podnikání nebo je to součást jeho osobní identity a každodenního života. Třeba vidí doma rodiče podnikatele a sem tam jim od mala pomáhá například v hospodě a motá se kolem toho půlku svého života. To je ok. 

Důležité je také zapálení pro danou věc. V mém případě to jsou reality. V roce 2004 jsem se přestěhoval do Anglie než jsem začal podnikat. Během 5ti let jsem vystřídal 13 prací a 10x se přestěhoval. Toto jsem doplnil mnoha kurzy o realitách a přečetl několik knih o podnikání. Takže jsem měl hluboké vědomosti.

Investicím do nemovitostí a jejich managementem se zabývám v Manchesteru.

Tam také huradosveta.cz nabízí ubytování a pomoc s prací pro české klienty, kteří po škole chtějí vycestovat za poznáním a výdělkem do Anglie.

V Británii jsem byl členem Property Mentoringu, nyní jsem členem National Landlord Association a doma v ČR si doplňuju vzdělání s vynikajícím projektem Realitní Shaker Nely Kubáskové.

Důležití jsou lidé, které má člověk kolem sebe,  lidi z oboru. Ne nadarmo se říká, že tvou budoucnosti a šance jsou dány pěti lidmi, se kterými nejvíce trávíš čas.

Minulý víkend jsem se zúčastnil VIP setkání Realitního Shakeru v Praze, kde jsem také prezentoval investování do nemovitostí v Anglii.

Na každém semináři se člověk něco naučí a někoho zajímavého potká. Nikdy se mi nestalo, že bych vyhodil za seminář peníze. Důležité je být mezi podobně smýšlejícími lidmi, mezi kterými se rodí nové myšlenky. Jak píše ve své knize (a jedné z mých TOP 10 knih) Where Good Ideas Come From, autor Steven Johnson.

Steven to popisuje takto. Nervová zakončení v mozku rostou pomalu v prostředí, které je podporuje. Můžeš být na 10 seminářích, přečíst dvacet knih na téma, které tě zajímá a nic převratného tě nenapadne. Jenomže jedenáctý seminář nebo dvacátá první kniha může být zlomová. Vše si sedne, nervová propojení v mozku se spojí a vznikne nápad, který se rodil velmi pomalu po celé měsíce ne-li roky.

Proto jsem na všech seminářích, které mají něco společného s nemovitosma a přečtu vše, co se zabývá investicemi do nich. Čemu se věnuješ posledních pět let ty? O čem vášnivě mluvíš s kámoši v pátek nebo sobotu večer na pivu?

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: