V nebi je zahrada! Navštiv Londýn

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Nevymýšlím si, byla jsem tam; spousta palem, krásné květiny, pokoj, mír, usměvaví lidé. Prostě zemský ráj to na pohled. Zahrada (téměř) rajská se nachází ve vysílačce, a to, prosím, opět nemlžím (byla jsem tam přece). 

londýn zahradyA teď už dost narážek! Nebeská zahrada čili Sky Garden je nejvýše položená zahrada v Británii a byla v lednu tohto roku otevřena na 20 Fenchurch Street, v budově tzv. „Walkie Talkie“ (vysílačka) v centru Londýna, a nachází se jen coby Barbora Špotáková oštěpem dohodila od londýnského Toweru.

Vstup do nebeské zahrady je – stejně jako spasení! – zdarma, ale je nutné si předem objednat lístky na webu Sky Garden (http://skygarden.london/), a dostavit se pak k nebeské bráně s identifikačním dokladem (rozhodně nezapomenout, místní pracovnice alias svatá Petra to tam poctivě kontrolovala).

Po oskenování lupenů je třeba projít bezpečnostím rámem a nechat si zrentgenovat veškerá zavazadla, a pak už rychlovýtahem vzhůru do oblak! Sky Garden se nachází ve 35. – 36. patře, a posktytuje nezapomenutelné a neopakovatelné výhledy na Londýn.

londýn zahrady výletVýhodou navíc je, že je možné zahradu obejít dokola, a získat tak 360° úhel pohledu, takže se můžete kochat jak Shardem, který je hned naproti přes řeku, tak výhledem na Tower Bridge a Canary Wharf na východě, Gherkin na severu a St. Paul´s Cathedral a Houses of Parliament na západě.

 

Práce a bydlení v Anglii. Kontaktuj nás ještě dnes a vyjeď vstříc nové zkušenosti >>

V dálce se pak ještě tyčí vysoká věž BT, stejně jako je vidět oblouk Wembley areny. Zatímco sytíte oči úchvatným výhledem, ani vaše ostatní smysly nezůstávají pozadu – v zahradě se nachází spousta krásných květin a nepřivonět si by byl hřích. Krásně nevoní ale jen květiny, nýbrž i opražené plody kávovníku, rozpuštěné ve vroucí vodě, které nabízí mrakodrapová kavárna. Inu, není nad to lebedit si hezky v teple pod střechou s kávičkou v ruce, a přitom se kochat panoramaty!

turistika británieDo nebe je možné vyjet i s kočárkem, a moje děti, které navzdory mé trvající osvětě pohled ptačím okem na hradby Toweru rychle omrzel, se bavily tím, že po hladkých širokých obrubnících, nacházejících se vedle schodů, jezdily po zadku a po břiše dolů. (Kvitovala jsem, že zpátky na zem jsme sestupovali se všemi zuby na správném místě.)

Co říkají naši klienti >>

Kdo by měl výšek po povoleném devadesátiminutovém pobytu málo, může se vydat k nedalekému Monumentu či ke katedrále svatého Pavla, zaplatit nekřesťanské vstupné a vystoupat po příkrých točitých schodech nahoru, nechat se pěkně ošlehat sluncem, větrem, mrazem či deštěm (jak britské počasí dovolí), a pokochat se výhledem na Walkie Talkie. I to za to stojí. 

Alena

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: