Skotsko snižuje limit alkoholu v krvi za volantem

Přečti si další tipy z kategorie Pro řidiče

Nový zákon na snížení tolerance alkoholu řidičů ve Skotsku, který už začal platit, je nižší než kdekoliv jinde v Británii.

alkohol limit skotskoNový zákon na snížení tolerance alkoholu řidičů ve Skotsku, který už začal platit, je nižší než kdekoliv jinde v Británii.

Ve Skotsku si řidiči stále mohou před jízdou užít trochu alkoholu a nebýt za to hned trestáni. Nový maximální limit alkoholu v krvi je 0,5 promile v krvi řidiče.

Původní hladina byla tolerována na hranici 0,8 promile, to ale již neplatí. Proto si dávejte většího majzla na kontroly na skotských cestách a nesedejte raději za volant, když jste si dali nějakou tu sklenku.

Automobil v Británii a česká poznávací značka >>

Záleží na tvé tělesné stavbě, alkoholové toleranci těla, váze, pohlaví atd. Osobně radím, nepij, než usedneš za volant.

Nový skotský limit by mohl znamenat přibližně necelé jedno pivo a necelá sklenka vína pro muže. Pro ženy je to asi půl piva a půl malé sklenky vína.

Kolik stojí auto v Británii >>

Následky za řízení v opilosti se však radikálně snížili a to i přes to, že enormně přibylo aut na cestách. Takže tato opatření jsou velmi účinná a cesty jsou mnohem bezpečnější než bývali před lety a to je dobrá zpráva.

Originální text najdeš na BBC zde

http://www.bbc.com/news/uk-scotland-30329743

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Pro řidiče.

Naplánuj si cestu: